Kürtçe Tercüme Bürosu Mecidiyeköy

Kürtçe Tercüme Bürosu Mecidiyeköy

Ülkemizde de konuşulmakta olan Kürtçe, özellikle Suriye ve Kuzey Irak’ta çok yaygın olarak kullanılmakta olan bir dildir. Çok çeşitli lehçelere sahip olmakla birlikte iki lehçesi yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle Irak’a yaşanan rejim değişikliğinden sonra bölgedeki kalkınma hamleleri Türk iş adamlarının yönünü de Kuzey Irak’a çevirmiştir. Artan yatırımlar ve iş olanakları ile birlikte Kürtçe tercüme ihtiyacı daha fazla artmıştır.

 

Bugün Kuzey Irak yönetiminin hemen her şehrinde Türk müteahhitler inşaat çalışmalarına hız vermiş durumdadır. Gerek projelerin sunumu gerekse ihale anlaşmalarında Kürtçe yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra Kuzey Iraklı iş adamları ülkemizi de heyetler halinde ziyaret ederek ticaret kanallarını genişletmenin yollarını aramaktadır.

 

Tüm bu genişleme içerisinde ihtiyaç duyulan Kürtçe tercüme hizmeti uzman ve referansları kuvvetli  bir tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilebilir. En hızlı şekilde ve eksiksiz biçimde çeviri yapabilen tercümanlar konunun içeriğine bakmaksızın yazılı veya sözel metin üzerinde çalışırlar. İçerikle ilgilenmemek gerçekten profesyonellerin işidir. Bu yolla bilgilerin güvenliği ve üçüncü şahısların eline geçmesi engellenmektedir. Gerçekten de ihale anlaşmalarında ve özel konularda bilgilerin korunabilmesi özel bir önem teşkil eder. Yeminli tercüme büroları bu konuda güvence verebilen kuruluşlardır.

Kürtçe tercüme ülkemizde de pek çok alanda kullanılır. Basın yayın alanında Kürtçe kullanımı ile ilgili gelişmeler yaşanmaktadır. Yakın zamanda Türkçe bilmeyen ve Kürtçe konuşan vatandaşların kamu dairelerinde ve mahkemelerde bildikleri dil ile savunma yapmaları yasal bir düzenleme ile gündemdedir. Bu durumda da özellikle ihtilaflı konularda Kürtçe tercüme hizmetine çok fazla ihtiyaç olacağı kesindir.

 

Kürtçe tercüme hizmeti de gerekli durumlarda simultane olarak verilebilir. Her iki dile de iyi derecede hakim olmayı gerektiren böylesi bir uzmanlık için tam anlamıyla profesyonel bir partner ile çalışılmalı ve tercüme bürosuna başvurulmalıdır.

 

            Kürtçe tercüme alanında çalışan çeviri bürosu özellikle iş hayatının ihtiyaçlarına cevap vermekte ve bu anlamda iş akışını hızlandırarak maddi kayıpları da en aza indirmeye yardımcı olmaktadır. Uzun vadeli çeviri hizmetlerinde tercüme bürosu ile çalışmak ekonomik anlamda da kişi ve şirketlere avantaj sağlamaktadır.

İmge Tercüme

Tel: 0212 217 55 41 Fax: 0 212 381 79 66   Cep: 0544 741 10 71 –  0546 7619561

E-Posta: info@imgetercume.com   E-Posta: imgetercume@gmail.com        www.imgetercume.com