Online Sipariş Oluştur →

Kontrat: İki taraf arasında yapılan sözleşmelere kontrat denir. Kontrat tercüme çevirilerinin deneyimli tercümanlar tarafından yapılması şarttır. Zira tercümede yapılacak en ufak bir hata ileride büyük sıkıntılara neden olabilir. Bundan dolayı tercüme bürosu olarak çeviri işlemini yaptıktan sonra kontrol mekanizmamızla sizlere destek vermeye devam ediyoruz.

Mekan -İşyeri Kira Kontratı

Bir iş yerini bir dükkanı kiralarken iki taraf arasında yapılan sözleşmelerdir. Kontratlar tek taraflı olabildiği gibi karşılıklı da olabilir.

Kontrat Çevirisi ve Onayları

Kontratın içeriği ne olursa olsun iş yerleri için kira kontratı, çalışanlar için kontrat, satış sözleşmeleri, iş hukukuna göre düzenlenmiş sözleşmeler içerik ne olursa olsun tercümeler tamamlandıktan sonra belgelerin onay sürecine geçilir. Yeminli tercüman tarafından yapılan tercüme, noter onayına sunulur. Eğer bu tercüme yurt dışında kullanılacaksa kaymakamlık veya valilik tarafından apostil yaptırılarak yurt dışında kullanabilecek duruma getirilir.

Araba Kira kontratı

Bir başka kontrat şeklide araba gibi kiralama işlerinde yapılır. Arabayı kiralayan firma veya kişi mal varlığını (araba) riske atmamak için bir sözleşme hazırlar ve karşılıklı imzalanır.