Online Sipariş Oluştur →

Arapça aslında büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkemiz için 2000'li yıllara kadar çokta rağbet gören bir dil konumunda değildi. Bu dönem sonrası Arap ülkeleri ile olan ticari ilişkiler iş adamlarımızın bu ülkelere gitmesi oralardan ticaret için gelenler Arapça Türkçe ve Türkçe Arapça tercüme çalışmalarını bir hayli artırdı. Tercüme bürosu olarak Arapça dilinde anadili Arapça olan tercümanlarla çalışmaktayız. Arapça noter tasdikli çeviri bürosu olarak siz müşterilerimizin yanında yer almaktan mutluluk duyuyoruz.

Arapça Tercüme Bizim İşimiz

Arapça son yıllarda Orta Doğu'daki ekonomik faaliyetler sonrası inanılmaz bir yükseliş gösterdi. Bu yükselişlerin yanında Arapça da edindiğimiz deneyimlerle binlerce referansa ulaştık. Arapça tercüme talebi müşterimizden geldikten sonra proje sorumlularımız tercümeyi istenen zaman ve konusuna göre sınıflandırır. Acil ama teknik bir tercüme ile acil fakat düz metin arasında ciddi fark vardır. Hem fiyatlandırma hem de tercümanın vereceği emek farklı olacaktır. Arapça olacak veya çevrilecek belge tarafımıza ulaşında tercüme bürosu olarak işlem aşamalarımız şöyledir.

Arapça Tercüme Bürosu

arapça tercüme bürosu

Çeviri ofisimize sizlerden mail, canlı destek, telefonlar üzerinden, bizzat müşteri getirerek, whatsapp veya kargo gibi mecralardan tercüme olacak evraklar tarafımıza ulaşınca ilk olarak şu aşamaları dikkate alarak çeviri için hazırlık yapılır.

 • Tercüme kaynak ve hedef dil olarak öncelikle ayrıştırılır
 • Sonrasında uzmanlık alanı belirlenir.
 • Uygun tercüman ataması yapılır.
 • Editör görevlendirilir.
 • Müşteri istekleri dikkate alınır.
 • Sonrasında fiyat aşamaları tamamlanarak tercüme başlar.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda çeviriler Arapça tercüme büromuza ulaştıktan sonra şu onaylara tabi tutulur.

 1. Yeminli tercüman imzalı
 2. Noter onaylı
 3. Apostilli onaylarına tabi tutulur. Sizlerden gelen taleplere göre bu üç onaydan biri yapılır.

Arapça Türkçe Yeminli Tercüme Nasıl Yapılır?

Arapça çeviri olacak evraklar bizlere ulaştıktan sonra müşterilerin evrakları kullanacakları yerlere göre tercüme ofisimizden çeviri sonrası onay talepleri olur. Bu onaylardan ilkine bizler yeminli Arapça tercüme deriz. Tercümenin yeminli olabilmesi için önce tercüme edilmesi ardından yapılan çevirinin noter yeminli tercüman tarafından ıslak olarak imzalanması gerekir. Birçok kurum bu şekilde tercüme işlemini kabul etmektedir.

Arapça Noter Tasdikli Tercüme Nerede Yaptırabilirim?

Noter onayı tercümelerde sıkça sorulan aslında biraz karmaşık bir konudur. Karmaşık olmasının nedeni yeminli çeviri bürosunda yaptırdığınız tercümeye bir ücret ödersiniz. Ardından evrak veya dokümanı vereceğiniz kurum sizden noter tasdiki isterse üstüne birde ona ücret ödemek zorunda kalırsınız. Bu durum biraz masraflı olduğundan müşterilerin bazen yakındıklarına şahit oluruz. Bu konuyu örneklemek gerekirse; Noterden bir vekalet çıkardınız. Arapçaya tercüme ettirdiniz. Sonra tekrar noter yaptırmak zorundasınız. Zira bu belgenin yurt dışında bazı ülkelerde geçerli olabilmesi için noter onayı yasalarda şart koşulmuştur. Çeviri ofisimiz Arapça dilinde tüm aşamalarda noterde vekalet çıkarılması yabancı iseniz işlem yapmak için noter yeminli çevirmen şarttır. Sonrasında çıkan vekaletin tercümesi, noter aşaması ve sonrasında istenecek diğer onaylarda da sizlere destek olmaktayız. Bir tercümenin noter onaylı olabilmesi için tercümanın çeviriyi imzalaması sonrasında tercüme bürosunun imzası ile noterden onay alınması durumuna Arapça noter onaylı tercüme denir.

Arapça Evraklara Apostil Nereden Alınır?

Arap ülkeleri için bir tercüme projeniz var. Bu proje;

 • Pasaport
 • Vekalet
 • Sözleşme
 • İş anlaşması

Gibi birçok konu olabilir. Bu konuda yapılan tercümelerde eğer evrakları bir firmaya teslim etmeyecekseniz konsolosluk onayı istenebilir. Bu durumda evraklara önce tercüme, ardından noter sonrasında da apostil almanız gerekir. Bu durumda adresiniz tercüme büromuz olmalıdır. Ofisimiz sizler için evraklarınızda bütün bu aşamaları tamamlayarak sizlere tercüme hizmeti verir. Arap ülkelerine genelde apostil valilikten alınır. Apostil onayı için proje ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Arapça Tercümelere Konsolosluk Onayı Nasıl Alınır?

Arapça tercüme yaptık. Sonrasında noter onayı aldık. Son olarak ta çeviri için valilikten onay aldık. Artık sırada konsolosluk onaylı Arapça tercüme kaldı. Bu durumda hangi ülke konsolosluğuna gidilecekse ona göre o konsolosluktan randevu alınır. Sonrasında randevu günü hazırlanan evraklar içeriye verilir. Belli bir tutar karşılığında evraklara onay verilir ve sonrasında da sizlere iletilir. Konsolosluk onayları ile ilgili de Arapça dilinde her konuda ofisimiz sizlere destek vermektedir.

Arapça Çapraz Tercüme

Arapça dünyada yaygın kullanım alanı ile herkesin ihtiyaç duyduğu dillerden bir tanesidir. Bu bakımdan ülkemizde çeviri hizmeti verilirken sadece Türkçe Arapça veya Arapça Türkçe tercüme hizmeti talep edilmemektedir. Arapça dilinde çapraz çeviri diye nitelendirdiğimiz Arapça İngilizce ve İngilizce Arapça yönlerine çeviri hizmetini ofisimizden alabilirsiniz.

Arapça Tercüme İstanbul

İstanbul ülkemizin kalbi adeta ticaret, eğitim, sağlık veya ekonomi merkezidir. İstanbul’un iki yakasında da hizmet veren tercüme büromuz Arapça dilinde her konuda sizlere destek sağlamaktadır. Alan tercümelerinden evrak çevirilerine kadar tüm alanlarda ofisimizden destek alabilirsiniz.

 1. Hukuk
 2. Tıp
 3. Ekonomi
 4. Medikal vb. alan çevirilerinin yanında evrak veya belge tercümesi dediğimiz
 • Diploma
 • Pasaport
 • Transkript
 • Vekalet
 • Doğum belgesi

Vb. evrak ve belge tercümelerinde ofisimiz sizlere hizmet vermektedir. Evrak tercüme ve doküman çeviri işleriniz için Arapça çeviride doğru adrestesiniz.

Arapça Tercüme Fiyatları

arapça tercüme fiyatları

Arapça hizmetini en hızlı alabileceğiniz tercüme bürosuna hoş geldiniz. Artık Arapça için mail atalım mail sonrası teklif bekleyelim gibi durumlara gerek kalmadan sizlere hızlıca destek oluyoruz. Arapça çeviriye ihtiyacınız olduğunda telefon trafiğine takılmadan online tercüme sistemimiz sayesinde bütün sorulara cevap alarak işlerinizi yolunuza koyabiliyorsunuz. Arapça’da bir iş geldiğinde şu aşamalardan sonra sizlere tercüme ücretini vermekteyiz. Sitemize girdikten sonra online sipariş sekmesini tıklıyorsunuz;

 • Öncelikle sitemize giriş yaptıktan sonra dosya ekle, metin gir bölümlerinden çeviri olacak evrakı yüklüyorsunuz.
 • Ardından belge için kaynak ve hedef dil seçimi yapıyorsunuz.
 • Daha sonra tercümenin uzmanlık seçimini yaparak sistemin size Arapça tercüme ücreti vermesini sağlıyorsunuz.
 • Yaptığınız Arapça tercüme için eğer onay gerekiyorsa sistemde bunu da belirtebiliyorsunuz. (Yeminli, noterli ve apostilli olması durumu)
 • Sistemden çıkan tercüme ücretini EFT, Havale ve kredi kartı ile ödeyerek hızlıca çeviriyi başlatmış oluyorsunuz.
 • Sonrasında da tercümenin tüm aşamalarını takip ederek ister mail ile ister kargo ile veya sisteme üye girişi yaparak Arapça tercümenizi kontrol edebiliyor indirip kullanabiliyor eğer ihtiyaç varsa revize talebinde bulunabiliyorsunuz. Artık Arapça yeminli tercüme için beklemeye veya Arapça noter onaylı çeviri için bir çok telefon trafiğine gerek kalmadan tüm süreçleri ofisimiz sizin adınıza takip etmektedir. Tüm bu sistemde işlem yapmak çok kısa bir zamanınızı almakta ve yine takıldığınız bir noktada ise canlı destek hattından destek alabilir veya telefonla proje ekibinden yardım alabilirsiniz.

Arapça Dilinde Sözlü ve Simultane Çeviri Hizmetlerimiz

Firmamız Arapça’da sizlere yazılı tercüme dışında sözlü ve simultane alanda da destek vermektedir.

Arapça Simultane Tercüme: Tercüman (toplantı ve konferanslara), ekipman ve teknisyen desteği

Arapça Sözlü Tercüme: Sözlü olarak firmamız sizlere tüm dillerde hizmet verirken ülkemizde en fazla talebi olan Arapça’da da yanınızdadır.

 1. Notere
 2. Tapuya
 3. Hastaneye
 4. Adliyeye
 5. İş toplantısına
 6. Görüşmeye

gibi bir çok konuda sizlere yeminli tercüman kadromuzla hizmet vermekteyiz. İstanbul merkezli ofisimiz Arapçada sizlere tüm konularda sorunsuz hizmet vermekte ve sizlerin referansı ile büyümektedir.