Arapça Tercüme

Arapça aslında büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkemiz için 2000'li yıllara kadar çokta rağbet gören bir dil konumunda değildi. Bu dönem sonrası Arap ülkeleri ile olan ticari ilişkiler iş adamlarımızın bu ülkelere gitmesi oralardan ticaret için gelenler Arapça Türkçe ve Türkçe Arapça tercüme çalışmalarını bir hayli artırdı. Tercüme bürosu olarak Arapça dilinde anadili Arapça olan tercümanlarla çalışmaktayız. Arapça noter tasdikli çeviri bürosu olarak siz müşterilerimizin yanında yer almaktan mutluluk duyuyoruz.

Arapça Tercüme Bizim İşimiz

Arapça son yıllarda Orta Doğu'daki ekonomik faaliyetler sonrası inanılmaz bir yükseliş gösterdi. Bu yükselişlerin yanında Arapça da edindiğimiz deneyimlerle binlerce referansa ulaştık. Arapça tercüme talebi müşterimizden geldikten sonra proje sorumlularımız tercümeyi istenen zaman ve konusuna göre sınıflandırır. Acil ama teknik bir tercüme ile acil fakat düz metin arasında ciddi fark vardır. Hem fiyatlandırma hem de tercümanın vereceği emek farklı olacaktır. Arapça olacak veya çevrilecek belge tarafımıza ulaşında tercüme bürosu olarak işlem aşamalarımız şöyledir.

Çeviri ofisimize sizlerden mail, canlı destek, telefonlar üzerinden, bizzat müşteri evrakı elden getirerek, whatsapp veya kargo gibi mecralardan tercüme olacak evraklar tarafımıza ulaşınca ilk olarak şu aşamaları dikkate alarak çeviri için hazırlık yapılır.

 • Belgenin kaynak dili ve sonrasında dil belirlenir.
 • Evrakın konusuna bakılır.
 • Konusuna göre evrak veya dökümana o alanda uzman bir çevirmen atanır.
 • Tercümanı takip ve destek için editör görevlendirilir.
 • Müşteri istekleri tercümeye yansıtılır.
 • Çeviri tamamlanarak talep eden kişiye teslim edilir. Ancak online sitemiz üzerinden teklif aldığınızda bu süreçleri 30 saniye içinde kendiniz tamamlar hiç kimse ise mailleşmeye veya telefonlaşmaya gerek kalmadan ödeme sonrası çevirinizi başlatabilirsiniz. Bu konuya da ayrıntılı olarak makalemizde online Arapça tercüme teklifi nasıl alınır değineceğiz.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda çeviriler Arapça tercüme büromuza ulaştıktan sonra şu onaylara tabi tutulur.

 1. Yeminli tercüman imzalı
 2. Noter onaylı
 3. Apostilli onayı
 4. Konsolosluk tasdiki gibi 4 farklı onay tarafımızca yapılarak müşterilerimize teslim edilir.

Arapça Yeminli Tercüme Nedir?

Arapça dilinde sorulan sorulardan bir tanesi de kurumlardan gelen talep üzerine yeminli tercüme istiyoruz talebidir. Bu talebe gelmeden önce Arapça yeminli tercüme nedir sorusuna açıklık getirelim. Bir evrakın Türkçe Arapça veya Arapça Türkçe çevirisi yapıldıktan sonra noterde yemin zaptı bulunan tercüman tarafından imzalanması ve yeminli tercüme bürosu tarafından onaylanmasına Arapça yeminli çeviri diyoruz. Arapça evraklara yeminli tercüme talebi ise evrakı teslim edeceğiniz kurumlardan gelir. Yani diyelimki göç idaresine başvuracaksınız orada bazı evraklara yeminli tercüme bürosu onaylı istendiği yazar. Bu bakımdan hangi kurum olursa olsun tüm firma ve kurumlara yeminli çeviri desteği Arapça dilinde vermeye devam ediyoruz.

Arapça Noter Tasdikli Tercüme Nerede Yaptırabilirim?

Noter onayı tercümelerde sıkça sorulan aslında biraz karmaşık bir konudur. Karmaşık olmasının nedeni yeminli çeviri bürosunda yaptırdığınız tercümeye bir ücret ödersiniz. Ardından evrak veya dokümanı vereceğiniz kurum sizden noter tasdiki isterse üstüne birde ona ücret ödemek zorunda kalırsınız. Bu durum biraz masraflı olduğundan müşterilerin bazen yakındıklarına şahit oluruz. Bu konuyu örneklemek gerekirse; Noterden bir vekalet çıkardınız. Arapçaya tercüme ettirdiniz. Sonra tekrar noter yaptırmak zorundasınız. Zira bu belgenin yurt dışında bazı ülkelerde geçerli olabilmesi için noter onayı yasalarda şart koşulmuştur. Çeviri ofisimiz Arapça dilinde tüm aşamalarda noterde vekalet çıkarılması yabancı iseniz işlem yapmak için noter yeminli çevirmen şarttır. Sonrasında çıkan vekaletin tercümesi, noter aşaması ve sonrasında istenecek diğer onaylarda da sizlere destek olmaktayız.

Bir tercümenin noter onaylı olabilmesi için;

 1. Çevirinin yeminli tercüman tarafından yapılması
 2. Çeviri sonrası evrakın ofis ve tercümanca imzalanması
 3. Noterde ücret karşılığında tasdiklenmesi sonrası bir belgeye veya evraka noter onaylı Arapça çeviri diyebililiriz. Noter oanylı tercüme yaptırabilmek için İstanbul Mecidiyeköy merkez ve Üsküdar şubelerimizle bağlantıya geçebilirsiniz. Çalıştığımız noterler Arapça dilinde Üsküdar 17. Noterliği ve Beyoğlu 3. nolu noterliklerdir. Buralarda Arapça dilinde noter onaylı çeviri yaptırabilirsiniz.

Arapça Evraklara Apostil Nereden Alınır?

Arap ülkeleri için bir tercüme projeniz var. Bu proje;

 • Pasaport
 • Vekalet
 • Sözleşme
 • İş anlaşması gibi birçok konu olabilir. Bu konuda yapılan tercümelerde eğer evrakları bir firmaya teslim etmeyecekseniz konsolosluk onayı istenebilir. Bu durumda evraklara önce tercüme, ardından noter sonrasında da apostil almanız gerekir. Bu durumda adresiniz tercüme büromuz olmalıdır. Ofisimiz sizler için evraklarınızda bütün bu aşamaları tamamlayarak sizlere tercüme hizmeti verir. Arap ülkelerine apostil valilikten alınır. Apostil onayı için proje ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Tüm arap ülkelerine firmamız apostil onayı almakta. Irak, Suriye, Cezayir, Fas, Tunus, Ürdün, Katar, Kuveyt ve Arabistan gibi bir çok Arap ülkesine apostil hizmeti valiliklerimizden tarafımızca alınır.

Arapça Tercümelere Konsolosluk Onayı Nasıl Alınır?

Arapça tercüme yaptık. Sonrasında noter onayı aldık. Son olarakta çeviri için valilikten apostil onayı aldık. Artık sırada konsolosluk onaylı Arapça tercüme kaldı. Bu durumda hangi ülke konsolosluğuna gidilecekse ona göre o konsolosluktan randevu alınır. Sonrasında randevu günü hazırlanan evraklar içeriye verilir. Belli bir tutar karşılığında evraklara onay verilir ve sonrasında da sizlere iletilir. Konsolosluk onayları ile ilgili de Arapça dilinde her konuda ofisimiz sizlere destek vermektedir. Arapça'da evraklara konsolosluk mührü almak için konsolosluğun çalıştığı yeminli tercüme bürosu olan İmge Tercüme size hizmet vermektedir. Tercüme büromuz;

 • Arabistan Konsolosluğu
 • Ürdün Konsolosluğu
 • Kuveyt Konsolosluğu
 • Katar Konsolosluğu
 • Suriye Konsolosluğu
 • Irak Konsolosluğu
 • Cezayir Konsolosluğu
 • Fas Konsolosluğu
 • Dubai Konsolosluğu
 • Mısır Konsolosluğu vb. bir çok Arap ülkesi için yeminli tercüme büromuz vasıtası ile evraklarınıza konsolosluk mührü alabilirsiniz.

Arapça Çapraz Tercüme

Arapça dünyada yaygın kullanım alanı ile herkesin ihtiyaç duyduğu dillerden bir tanesidir. Bu bakımdan ülkemizde çeviri hizmeti verilirken sadece Türkçe Arapça veya Arapça Türkçe tercüme hizmeti talep edilmemektedir. Arapça dilinde çapraz çeviri diye nitelendirdiğimiz Arapça İngilizce ve İngilizce Arapça yönlerine çeviri hizmetini ofisimizden alabilirsiniz. Çapraz tercümede İstanbul merkezli ofis ve şubelerimizle Türkiye ve dünyanın her noktasına tercüme desteği vermekteyiz. Çevirileriniz evrak veya döküman farketmeksizin dilediğiniz dile tercüme edilmektedir.

Online Arapça Tercüme Fiyatları

Arapça hizmetini en hızlı alabileceğiniz tercüme bürosuna hoş geldiniz. Artık Arapça için mail atalım mail sonrası teklif bekleyelim gibi durumlara gerek kalmadan sizlere hızlıca destek oluyoruz. Arapça tercümeye ihtiyacınız olduğunda interneti kullanarak sitemize girmeniz yeterli. Sonrasında 30 saniye içinde hızlıca teklif alabileceksiniz.

 1. Metin gir veya sisteme tercüme olacak evrakı yükleyin.
 2. Arapça Türkçe Arapça veya Çapraz dil seçeneğini belirtiniz.
 3. Uzmanlık varsa ekleyin
 4. Karakter sayımı yapılsın
 5. Yeminli, noterli, apostilli veya konsolosluk onaylı dilediğiniz onay şekli varsa ekleyiniz.
 6. Ek taleplerinizi kargo vs. belirtiniz.
 7. Ödeme sonrası EFT, Havale ve Kredi Kartı çeviriniz hızlıca başlasın. Online olarak Arapça çeviri hizmeti aldığınızda sitemiz size tutar, teslim zamanı vb. aklınıza lebilecek tüm sorulara cevap vermek üzere kurgulanmıştır. Bu sayede telefon ve mail trafiğine girmeden hızlıca teklif alabilir ve işinizi başlatabilirsiniz. Online tercüme sisteminde mesai kavramı veya saat sorunu yoktur. Dilediğinizde çeviriniz başlar.

Arapça Sözlü ve Simultane Çeviri

Tercüme büromuz Arapça isteklerde sözlü tercüman ve simultane yani profesyonel tercüman desteği sağlamaktadır.

Arapça Simultane Tercüme: Simultane tercüman genelde (toplantı ve konferanslara) daha profesyonel işlerde kullanılır. Simultane çeviri yapılabilmesi için teknik destek ve ekipmana da ihtiyaç vardır.

Arapça Sözlü Tercüme: .Arapça'da sözlü tercümede ikiye ayrılı. Resmi işler ve resmi olmayan diye. Resmi işler devlet dairelerinde yapılan tercümeler diğerleri ise kurum ve şahıs yada şirketlere verilen çevirmenlik desteğidir.

 1. Notere
 2. Tapuya
 3. Hastaneye
 4. Adliyeye
 5. Sağlık kurulu
 6. Nikah gibi çeviriler resmi tercümanlık olarak adlandırılır. Ancak toplantı ve görüşmeler, şirket toplantıları ise sözlü tercümanlık olarak değerlendirilir.

Arapça tercüme konusunda online olarak tüm evraklara yeminli tercüman onayı, noter tasdiki, apostil ve konsolosluk mühürü desteği firmamızca verilmektedir. Ayrıca Arapça tercüman konusunda resmi ve diğer işlemlerde çevirmen desteğimiz vardır.
www.imgetercume.com
Arapça Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.