İtalyanca Tercüme

İtalyanlarla tarihten günümüze çok yakın ilişkiler içinde olduk. Kültürel olarakta bir çok ortak noktası olan iki toplumuz. Bu anlamda baktığımızda İtalyanların kültürü gibi dilide bize çok uzak olmadığını söylemek mümkündür. Gerek İtalya ile olan ticari ilişkiler gerekse de eğitim sektörü ve turizm işbirlikleri sayesinde İtalyanca tercüme ihtiyaçlarına da sık ihtiyaç duyulmaktadır. İtalyanca Türkçe veya Türkçe İtalyanca tercümede deneyimlerimizle yanınızdayız.

İtalyanca Tercümede Hız ve Kalite Bir Arada

Tercüme bürosu olarak hizmet ağımız özellikle İtalyanca dilinde oldukça geniştir. Bu geniş yelpaze bize hem zamanı iyi kullanmayı hem de müşteri memnuniyeti açısından kaliteli iş çıkarma konusunda ciddi bir ivme kazandırdı. Farkımız;

 • İtalyanca hizmet almak isteyenler ev ve iş yerlerinden çıkmadan bizden tercüme hizmeti alabilir.
 • Sitemize girerek İtalyanca ile ilgili online tercüme talebinde bulunabilirsiniz.
 • Dil ve uzmanlık seçebilir
 • Özel istek ve resmi onay talebinde bulunabilirsiniz.
 • Son olarak EFT, Havale ve Kredi Kartı seçenekleri ile ödeme yaparak 24 saat kesintisiz İtalyanca tercüme desteği alabilirsiniz. İmge Tercüme'den İtalyanca hizmeti alanlar zaman kaybetmez, maille telefonla uğraşmaz internete girerek tercüme siparişi verir belirlenen zaman diliminde çeviri dosyası mail veya kargo ile adresinde olur.

İtalyanca Tercüme'de Mail ve Telefon Trafiğine Son

Eski usul tercüme evrakını mail at, maile cevap gelsin olmadı telefon et gibi bir çok uğraşa son veren ofisimiz sizlere online ödeme sistemi ile hizmet vermektedir. Bu sistem sayesinde zaman kaybetmeden tercüme talebinizi girip ödeme yaparak hızlıca işlemlere başlatabilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinden çeviri ile ilgili her türlü onay talebinde de bulunabilirsiniz.

 • Tercüman imzalı
 • Noter tasdikli
 • Apostilli (kaymakamlık ve valilik onaylı)
 • İtalya konsolosluğu onaylı mühürlü tercüme desteği yine sistem üzerinden alabilirsiniz. Ayrıca not bölümüne özel taleplerinizi yazarak bizleri bilgilendirebilir ve taleplerinizin karşılığını almış olursunuz.

İtalyanca Yeminli Tercüme Nasıl Hazırlanır?

İtalyanca dilinde 3 birde konsolosluğu sayarsak yazılı tercüme alanında 4 onay şekli vardır. Bunlardan ilki İtalyanca yeminli tercüme meselesidir. Bazı kurumlar İtalyanca noter yemin zaptı olan tercümanın ve tercüme bürosu kaşesi ile tercümeyi geçerli sayarken bazıları bu tercümelere ek olarak noter onayı talep ederler. Tercüme bize ulaştıktan sonra konusuna göre tercüman ve editör kontrolü sonrası çeviri tamamlanınca yemin zaptı olan tercüman ıslak imzalı olarak tercümeyi kendisinin yaptığını beyan eder. Ardından büro kaşeleri basılır ve buna İtalyanca yeminli tercüme deriz. Tüm evraklar için bu alanda ofisimizden destek alabilirsiniz.

İtalyanca Noterli Tercüme Ne Kadar Tutar?

İtalyanca'da yeminli tercüman imzalının ardından sonraki onay noter onaylı tercümedir. İtalyanca noterli çeviri işinde bilinmesi gereken vereceğiniz kurumun sizden evrakı hangi onayla talep ettiğidir. Kurumdan kuruma tercüme kabul şekli ve istenen onaylar farklıdır. Peki İtalyanca tercüme de noter onayı ve ücretlendirmesi nasıl yapılmaktadır.

 • Sayfa başı
 • Satır sayısı
 • Kelime veya karakter sayısına

göre noterler onay için ek ücret talep ederler. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra net noter fiyatları ile ilgili tarafınıza bilg vermekteyiz. Evrak üzerine noter fiyatı size bildirilir ödemeniz sonrası noter için onay işlemi tamamlanır. Ardından noterli evrak sizlere teslim edilir.

İtalyanca Evraklara Apostil Almak

Apostil bir evrakın doğruluğunu gösteren onaydır. Türkçe bir evrak İtalya'da kullanılacaksa öncesine veya tercüme ve noter sonrasına apostil alınır. Türkiye'de apostil hizmeti veren makamlar şunlardır.

 1. Kaymakamlık
 2. Valilik

Ayrıca İtalyanca olan evrakların Türkiye'de geçerli olması içinde apostil şartı aranır. Örnek olarak; doğum belgesi, mahkeme karar vb. İtalya için tüm apostil onayları ofisimizce alınmaktadır.

İtalya Konsolosluğu İçin Tercüme Hizmeti Nereden Alabilirim?

İtalya Konsolosluğu için tercüme hizmeti almak için öncelikle firmanın konsolosluğu tanıması ve evrakların hazırlanış şekline hakim olması gerekir. Bazı kurallar ve prosedürler vardır. Bu konuda 20'ye yakın konsoloslukla çalışan ofisimiz size sorunsuz bir tercüme hizmeti sunar. Konsolosluk onayı almak için şu sıraların takibi şarttır.

 • Tercüme
 • Noter
 • Apostil ve son olarak konsolosluk onayı alınır. Konsolosluk onayları da ücretlidir. Ücretler şu şekilde hesaplanır.
 1. Sayfa olarak
 2. Dosya olarak bu şekilde bir ücretlendirme yapılır. Konsolosluk onayı almak için ilgili konsolosluktan randevu alınır. Sonrasında evraklar teslim edilir ve onaylı olarak geri alınır. Konsolosluklarda bireysel başvurular veya vekaleten başvurular kabul edilir. İtalya Konsolosluğu ile ilgili tüm işlemlerde yanınızdayız.

İtalyanca Çapraz Tercüme

İtalyanca ülkemizde yaygın kullanılan dillerden biri olsa da en büyük yoğunluk İtalyanca çapraz çeviri dediğimiz çalışma alanındadır. Yani İtalyanca İngilizce veya İngilizce İtalyanca alanında hem Türkiye'de hemde Avrupa piyasasında yoğun bir çeviri çalışması yapılmaktadır. Bu bakımdan ofisimizden bu yönde hizmet alabilirsiniz.

İtalyanca Yeminli ve Adli Tercüman

İtalyanca dilinde sözlü alanda da bizlerden destek alabilirsiniz. Bu alanda verdiğimiz hizmetler resmi işlerle için tercümanlık hizmetinin yanında profesyonel tercümanlık olarak bilinen simultane tercüme hizmetidir. Simultane tercümede de teknik eleman ve ekipman desteği ofis olarak sağlamaktayız. Aynı zamanda sözlü tercüman hizmetimizden yararlanmak için en az bir gün öncesinde bizlerle bağlantıya geçmeniz gerekmektedir.

İtalyanca Çeviriye Ne Kadar Öderim?

Son olarakta bu konuya açıklık getirelim. İtalyanca dilinde teknik, tıp, medikal, hukuk vb. bir çok alanda hizmet veren ofisimiz tercüman noktasında da sizlere destek olmaktadır. Peki şu çeviriyi yaparsam ne kadar öderim sorusuna gelince o noktada devreye şu bilgi girmektedir. Diyelim Türkçe bir diplomanızı İtalyancaya tercüme ettireceksiniz ücretini merak ediyorsunuz. Sitemize girerek dosya yükleyerek 30 saniye içinde fiyat teklifi alabilirsiniz. Yine internet dışında mail veya telefondan da evrakları bize ulaştırarak İtalyanca tercüme fiyatını öğrenmiş olursunuz. Evrak dışında yüklü dosyalarınız içinde sistem sizlere tercüme teklifi vermektedir. 30 saniye içinde İtalyanca tercüme teklifi ve fiyatı için sitemize girmeniz yeterli.

İtalyanca tercümede yeminli, noterli ve apostilli çeviri hizmeti vermekteyiz. Aynı zamanda ofisimizden noter yeminli ve adli yeminli İtalyanca tercüman talebinde bulunabilirsiniz. 0212 2175541
www.imgetercume.com
İtalyanca Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.