Çince Tercüme

Çince Tercüme

Çince tercüme özellikle Çin Devleti’nin 2000’den sonra dünya ekonomisindeki hakimiyeti bu dile olan ihtiyacı da bir hayli artırdı. Tam bu noktada Çince tercümede firmamız kadrosunda bulunan en az beş yıllık deneyimli ve anadilde tercümanlarla sizlere kaliteli, hızlı ve uygun bütçeli tercüme desteği vermeye devam ediyor.

Çince Tercüme İstekleri ve Aşamaları

Çince çeviri veya tercüme talebi geldiğinde ülkemize yenilikleri kazandıran tercüme bürosu olarak bilinen İmge Tercüme eski alışkanlıkları geride bırakarak çok hızlı ve basit bir tercüme teklifi alma ve işe başlama sistemi ile size hizmet vermektedir. Eskiyi tamamen unutun mail ve telefon trafiğine son vererek çeviri hizmeti alabilirsiniz.

 • Sitemizi ziyaret edin
 • Dosya yükle ve metin gir bölümünden çeviri istediğiniz dosyaları gönderin
 • Kaynak ve çeviri olacak dili seçin
 • Uzmanlık belirleyin
 • Yeminli, noterli veya apostil onaylı olacak mı bunları bildiriniz.
 • Özel notlar ve kargo isteğinizi yazınız. Bu bilgiler sonrası sistem size tercüme teklifini iletecektir. Sizlerde EFT, Havale ve Kredi kartı ile çeviri ödemesi yaparak Çince tercüme için işleminizi başlatabilirsiniz. Online tercüme sistemi ile hızına hız katan ofisimiz sizlere en kaliteli hizmet vermek için daima yanınızda.

Çince Evraklara Yeminli Tercüman İmzası

Çince tercüme işlemi yaparken birkaç onay vardır. Müşteri talebine göre ilk onay çevirinin yeminli tercüman imzalı olmasıdır. Tercümeyi yapan arkadaşın çevirdiği evrakı imzalaması ve tercüme bürosu kaşelerinin atılması ile ortaya çıkan tercümeye yeminli Çince çeviri denir.

Çince Tercümede Noter Tasdiki İstenmesi

Bir başka çeviride onay noter tasdikidir. Burada çeviri dışında ek ücret talep edilir. Noter olması için tercümede çevirinin notere hazırlanması ve noterden onay alınması gerekir. Noter tercüme tasdikinde ücreti şu bilgilere göre alır.

 1. Sayfa başı
 2. Kelime sayısı
 3. Satır sayısı

Bu bilgilere bakarak noter tasdik ücreti ortaya çıkar. Bu durumda ortaya çıkan onaylı çeviriye Çince noter onaylı tercüme denir.

Evraklara Çin İçin Apostil Alınması

Tercümede 3. Onay apostil işlemidir. Burada önemli olan çevirinin teslim edilecek kurumda hangi onaylarla istendiğidir. Eğer apostil onayı talep ediliyorsa genelde Çin için alınacak apostillerde valilik onayı talep edilir. Bu bilgiler ışığında evraklarınıza Çin için apostil tasdiki alabilirsiniz.

Belgelere Çin Konsolosluğu Onayları

Belgelerinizi tercüme yaptırdınız ardından çeviri onayladınız apostil aldınız ama birde konsolosluk onayı istendi. Bu durumda da ofisimize başvurarak yardım alabilirsiniz. Ofisimiz sizlere Çin Konsolosluğu için gerekli bilgileri ileterek çeviri evraklarınızı tamamlar ve konsolosluk onayından geçecek şekilde sizlere teslim eder.

Çince İngilizce Tercüme Ücretleri

Çince dilinde firmamız sadece Türkçe yönüne değil diğer alanlara da özellikle Çince İngilizce ve İngilizce Çince yönüne hizmet sağlamaktadır. Çapraz tercüme dediğimiz bu çeviri de firmamız binleri aşan referansı ile sizlerin yanında yer almaya devam etmektedir.

Çince ’de Yaptığımız Tercümeler

Çince dilinde bir çok alanda sizlere hizmet vermekteyiz. Birkaç örnek ile bu konuyu açmamız gerekirse;

 • Mühendislik
 • Tıp
 • Medikal
 • Teknik
 • Hukuk
 • Finans vb. olarak bu alanları daha da çoğaltabilirsiniz.

Çince Sözlü Tercüman İstekleri

Çince dilinde ülkemizde en fazla talep gören çeviri türü sözlü tercüman işlemleridir.

 • Notere Çince Tercüman: Noterlerde yapacağınız vekalet veya alım satım işlerinde Çince bilen birisi varsa yeminli Çince tercüman gerekir.
 • Tapuya Çince Tercüman: Eğer gayrimenkul alım satımında Çince bilen birisi varsa yine satış Çince çevirmen olmadan yapılamaz.
 • Adli Davalara Çince Çevirmen: Mahkemede taraflardan bir tanesi Çince biliyorsa yine yeminli tercüman olmadan dava da ifade alım işlemi yapılamaz.
 • Hastaneye Çince Tercüman: Hastanede tıbbi tedavi işlemlerinde hasta rızası yine yeminli tercüman huzurunda alınarak gerekli müdahale yapılır.
 • Nikaha Çince Tercüman: Nikah işlemi sırasında evlenenlerden biri Çince dışında dil bilmiyorsa yeminli tercüman nikah sırasında hazır bulunarak kişiden gerekli onayı alır. Bunlar Çince dilinde resmi tercüme sırasında yapılan işlemlerdir. Tercümanın noter yemin zaptı veya adli yemin zaptı olması zorunludur.

Ek olarak bunların dışında;

 1. Makine Kurulumuna Çince Tercüman: Yurt dışından bir makine aldınız kurulum için bir ekip geldi onlarla iletişim kuracak çevirmene ihtiyacınız var ise tam adresindesiniz.
 2. Eğitime Çince Tercüman: Eğitim şirket içi veya makine teçhizat ile alakalı olabilir bu durumda eğitimi veren kişi Çince biliyorsa Çince Türkçe yönünde bir tercüman sizin için tarafımızca ayarlanmaktadır.
 3. İş Takibine Çince Tercüman: Veya firma yada şahıs olarak bir işi takip ediyorsanız Çince gereksiniminiz varsa yine tercüman desteği tarafımızdan verilmektedir.

Bu anlamda Çince sözlü olarak tercüman istekleriniz ülkemizin neresinde olursa olsun sizlere tercüman desteğini tüm alanlarda vermekteyiz. Sizlerden konu hakkında bilgi gelmesi sonrası gerekli tercüman hazırlanması hemen yapılmaktadır.

Çince Dilinde Tercüman Fiyatları

Çince dilinde çevirmen ücretleri ile ilgili kısa bir bilgi olması açısında fiyatlar şu şekilde belirlenir.

 • İşin yapılacağı yer
 • Konusu
 • Kaç kişiye çeviri yapılacağı
 • Süresi

Vb. bilgilere bakılarak Çince tercüman ücreti siz değerli müşterilerimize iletilir. Çince dilinde firmamız sadece sözlü tercüme değil toplantı ve konferanslarınıza simultane tercüman, ekipman ve teknisyen desteği de vermektedir. Daha fazla ayrıntı için ofisimizle bağlantıya geçebilirsiniz.

Çince tercüme alanında ülkemizde sizlere özellikle sözlü tercümede toplantılara, eğitimlere, makine kurulumlarına, görüşmelere vb. birçok alanda hizmet veren tercüme büromuz Çincede yeminli ve noter tasdik hizmetleri ile de yanınızda
www.imgetercume.com
Çince Tercüme/
4 5
İmge Tercüme