Çince Tercüme

Çince tercüme özellikle Çin Devleti’nin 2000’den sonra dünya ekonomisindeki hakimiyeti bu dile olan ihtiyacı da bir hayli artırdı. Tam bu noktada Çince çeviride firmamız kadrosunda bulunan en az beş yıllık deneyimli ve anadilde tercümanlarla sizlere kaliteli, hızlı ve uygun bütçeli tercüme desteği vermeye devam ediyor. Tercüme büromuz bu dilde bir çok alanda tercüme desteği vermektedir.

 • Pazarlama
 • Hukuk
 • Medikal
 • Tıp
 • Sanayi
 • Tekstil
 • Teknik
 • Sözleşme vb. bir çok alanda ofisimizden deneyimli tercümanlarımız vasıtası ile tercüme ve tercüman desteği alabilirisiniz.

Online Çince Tercüme Hizmeti Alabilirsiniz

Gelişen ekonomi sonrası Çince dili o kadar yanygınlaştıki neredeyse dünya dili İngilizce gibi her yerde kullanılmaya başlandı. Çin Devleti'nin ekonomik atılımları sonrası bu ülkeyi pazar olarak görenler ve bu ülkeden Türkiye'ye mal getirip satan kişilerin yoğun taleplerine karşılık vermek için 24 saat çalışan online tercüme sistemimizi hizmete sunduk. Çince dilinde tercümeye zaman diliminden dolayı hangi saatte ihtiyacınız olacağı pek hesaplanabilir olmadığından sitemize girdiğinizde 24 saat boyunca hizmet alabilmektesiniz. Peki hizmeti alacaksınız?

 1. Çince tercüme sayfamızı ziyaret ediyorsunuz
 2. Çevirisini istediğiniz evrak veya metni sisteme giriyorsunuz.
 3. Dil seçimi yapıyorsunuz
 4. Evrakın veya metnin konusunu belirliyorsunuz.
 5. Evraka onay istiyorsanız yazıyorsunuz
 6. Özel isteğiniz varsa tercüme ile ilgili belirtiyorsunuz
 7. Son olarak EFT, Havale ve Kredi Kartı ile ödeme yaparak tercümeyi hemen başlatıyorsunuz. Sistem size otomatik olarak evrak üzerinden Çince tercüme fiyatı vermektedir. Online olarak Çince çeviri ücreti öğrenebilirken geleneksel yöntem dediğimiz mail veya telefon üzerinden de 24 saat müşteri temsilcilerimiz size tercüme ücreti konusunda destek olmaktadırlar.

Çince Evraklara Yeminli Tercüman İmzası

Çince tercüme işlemi yaparken birkaç onay vardır. Müşteri talebine göre ilk onay çevirinin yeminli tercüman imzalı olmasıdır. Tercümeyi yapan arkadaşın çevirdiği evrakı imzalaması ve tercüme bürosu kaşelerinin eklenmesi ile ortaya çıkan tercümeye yeminli Çince çeviri denir. Çince tercümelerde genelde özellikle gümrük firmaları bu onay ile işlem yapmaktadır. Bir çok gümrük firması evrakları tercüme ettirdikten sonra yeminli kaşeli olarak ilgili yerlerde kullanmaktadır.

Çince Tercümede Noter Tasdiki İstenmesi

Tercüme aşamasında istenen ikinci onay noter tasdikli tercümedir. Çince evraklarda resmi kurumlarla yazışmalar yaparken veya evrak alış verişi sırasında noter onayı isteyebilmektedirler. Bu aşamada da ofisimiz sizlere tercüme edilen evrakı noter onaylı şekilde sunmaktadır. Noter onaylı Çince tercümede de tercüman imzası ve çeviri bürosunun kaşesi dışında noter kaşeleri de bulunur. Çince evraklarda noter tutarı ise belli kriterlere göre belirlenir.

 1. Sayfa başı
 2. Kelime sayısı
 3. Satır sayısı gibi. daha fazla ayrıntıyı "noter tasdikli tercüme" sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Evraklara Çin İçin Apostil Alınması

Tercümede 3. onay apostil işlemidir. Burada önemli olan çevirinin teslim edilecek kurumda hangi onaylarla istendiğidir. Eğer apostil onayı talep ediliyorsa genelde Çin için alınacak apostillerde valilik onayı talep edilir. Evrak Türkçe ise apostil talep ediliyorsa bu durumda yurt dışında kullanılacaktır. Yine aynı durumda Evrak Çince ise ve burada resmi kurumda kullanılacaksanız yine Çin'den evrakın apostilli gelmesi gerekmektedir. Tüm bu aşamalarda ofisimizden destek alabilirsiniz.

Belgelere Çin Konsolosluğu Onayları

Tercüme bürolarımız Çin Konsolosluğu tarafından tanınan ve onaylanan bürolardır. Eğer evraklarınıza Çin Konsolosluğu onayı talebiniz olursa bizlerden bu alanda destek alabilirsiniz. Tercüme ofisimiz sizlere tercüme, noter, apostil ve son onay olan konsolosluk onayında da destek vermektedir. Hangi evrak olursa olsun sizin adınıza tüm onay işlemleri tarafımızca yapılmaktadır. Şahıs işlemlerinde konsolosluk bizlerden sizlerin adına işlem yapabilmek için vekalet istemektedir. Bu bakımdan tüm onay işlemleri için tercüme büromuz ile irtibata geçebilirsiniz.

Çince İngilizce Tercüme Ücretleri

Çin ekonomik pazar payını bir hayli büyütünce Çince Türkçe Çince çeviri alanı dışında bizim çapraz tercüme dediğimiz Çince İngilizce Çince çeviri hizmeti de ihtiyaçlar arasında en ön sıralarda kendine yer bulmaya başladı. Bu bakımdan tercüme büromuz sizlere hem online hemde diğer alternatiflerle çeviri desteği sunmaktadır. Çince İnglizce tercüme alanında dilediğiniz tüm konularda ana dilde çevirmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Çince Sözlü Tercüman İstekleri

Çince dilinde ülkemizde en fazla talep gören çeviri türü sözlü tercüme işlemleridir. Bu alanda bir çok firma makine kurulum, eğitim veya yeni pazar araştırmalarında tercüman istihdam eder. Öncelikle sizlere Çince resmi kurumlarda yapılan tercümanlık işlemlerinden sizlere bahsedelim.

 • Notere Çince Tercüman: Noterlerde yapacağınız vekalet veya alım satım işlerinde Çince bilen birisi varsa yeminli Çince tercüman gerekir.
 • Tapuya Çince Tercüman: Eğer gayrimenkul alım satımında Çince bilen birisi varsa yine satış Çince çevirmen olmadan yapılamaz.
 • Adli Davalara Çince Çevirmen: Mahkemede taraflardan bir tanesi Çince biliyorsa yine yeminli tercüman olmadan dava da ifade alım işlemi yapılamaz.
 • Hastaneye Çince Tercüman: Hastanede tıbbi tedavi işlemlerinde hasta rızası yine yeminli tercüman huzurunda alınarak gerekli müdahale yapılır.
 • Nikaha Çince Tercüman: Nikah işlemi sırasında evlenenlerden biri Çince dışında dil bilmiyorsa yeminli tercüman nikah sırasında hazır bulunarak kişiden gerekli onayı alır.
 • Sağlık Kuruluna Çince Tercüman: Hastaların Türkiye'deki tedavileri özellikle organ nakli işlemleri için noter yeminli veya adli yeminli tercüman şartı vardır. Kişilerin sözlü beyanları kurulda tercümanlarca alınarak nakil için onay verilmektedir. Bu işlemlere biz resmi kurumlarda yapıldığı için resmi tercümanlık diyoruz. Birde belgeye veya yemin zaptına gerek duymadan yapılan bazı tercümanlık hizmetleri vardır. Bunlardan da bir kaç örnek vererek konuyu pekiştirelim.
 1. Makine Kurulumuna Çince Tercüman: Yurt dışından bir makine aldınız kurulum için bir ekip geldi onlarla iletişim kuracak çevirmene ihtiyacınız var ise tam adresindesiniz.
 2. Eğitime Çince Tercüman: Eğitim şirket içi veya makine teçhizat ile alakalı olabilir bu durumda eğitimi veren kişi Çince biliyorsa Çince Türkçe yönünde bir tercüman sizin için tarafımızca ayarlanmaktadır.
 3. İş Takibine Çince Tercüman: Firma yada şahıs olarak bir işi takip ediyorsanız Çince gereksiniminiz varsa yine tercüman desteği tarafımızdan verilmektedir. Bu anlamda Çince sözlü olarak tercüman istekleriniz ülkemizin neresinde olursa olsun sizlere tercüman desteğini tüm alanlarda vermekteyiz. Sizlerden konu hakkında bilgi gelmesi sonrası gerekli tercüman hazırlanması hemen yapılmaktadır.

Çince Dilinde Tercüman Fiyatları

Çince dilinde çevirmen ücretleri ile ilgili kısa bir bilgi olması açısında fiyatlar şu şekilde belirlenir.

 • İşin yapılacağı yer
 • Konusu
 • Kaç kişiye çeviri yapılacağı
 • Süresi. Bu bilgiler ortaya konularak sözlü iş için sizlere tercüman fiyatı verilir. Bu noktada sözlü Çince tercüman ücretleri konusunda "sözlü tercüme" sayfamızı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.
Çince evrak tercümesi veya makine kurulum, eğitim, toplantılara Çince sözlü tercüman hizmetleri için 24 saat hizmetinizdeyiz. 0212 217 5541
www.imgetercume.com
Çince Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.