Online Sipariş Oluştur →

Tıbbi Tercüme (Tıbbi Çeviri) tercüme türleri arasında belki de en hassas çeviri şeklidir. Tıbbi tercüme ya da Medikal Çeviri, sağlığımızla yakından ilgilidir. Bunun için tıbbi tercüme işlerinde daima uzman ekiplerleden hizmet almalıdır.

Doktor raporları, reçeteler, Tıbbi makale, Tıbbi raporlar, Tıbbi Cihazlar, Tıbbi ürün katalogları, Prospektüsler, Tıbbi kongre metinleri, Tahlil sonuçları ve Uzman raporları gibi tıpla alakalı olan her şeyin çevirisi Tıbbi Tercüme (Tıbbi Çeviri) kapsamında yer almaktadır.

Ülkemizde insan sağlığının değerini hasta olunca anlar sözü sıkça kullanılmaktadır. Bu söz aynı zamdan tıbbi çevirinin de ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamak ve kavramak içindi kullanılabilir. Medikal çeviri (Tıbbi Tercüme) alanında yanlış, eksik veya anlaşılması güç çeviriler büyük sorunlara neden olabilmektedir.

Teknik Tıbbi Tercüme ve Önemi

Tıbbi tercüme teknik ve birçok ayrıntıyı içinde barındırır. Bunun için sadece yabancı dil bilmek, bu kadar önemli alanlarda tercüme yapmak için yeterli değildir.
Bu tarz çeviri işlerine girmek daha sonra baş ağrıtıcı sonuçlar doğurabilir. Bundan dolayı sağlık ne kadar önemliyse tıbbi tercümesinde de aynı oranda hassassiyet gösterilmeli ve işi bilgi birikimi, dile hakim olma ve deneyimli ekiplere teslim etmek gerekiyor. İmge Tercüme olarak Amerikan Hastanesi, Medikal Park Hastaneler Grubu ve Acıbadem Hastaneleri gibi ülkemizin sayılı kurum ve kuruluşlarına yurt dışında bir çok sağlık kuruluşu başta olmak üzere binlerce vatandaşımıza çeşitli konularda hizmetler verdik ve vermeye devam etmekteyiz.

Tıbbi tercüme alanında İmge Tercüme olarak çatımız altında Türkiye ve Dünya'nın çeşitli sağlık kurum ve kuruluşlarında görev almış uzman tercümanlarımızla sizlere üst düzey hizmet için çalışmaktayız. Tıbbi çevirilerde uzman kadromuzdan hastane telefon görüşmeleri, tıbbi konulu toplantılar, seminerler ya da her türden çoklu dilli organizasyon için yardım alabilirsiniz.

Tıbbi Tercüme İsteği ve Çeviri Aşaması

Tıbbi tercüme konusunda bizlerden İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası merkez ofislerimiz başta olmak üzere Türkiye'nin her noktası ve dünyanın her tarafından tercüme talebinde bulunabilirsiniz.

Tıbbı Tercüme veya çeviri taleplerinizi; mail, faks, whatsapp, skype ve kargo gibi yöntemlerden ulaştırabileceğiniz gibi sitemiz üzerinden online olarakta tıbbi tercüme alanında talepte bulunabilirsiniz.

Evraklar bize ulaştıktan sonra tıbbi çeviri için izlediğimiz adımlar şunlardır;

 • Tıbbi tercüme olacak metin önce konusuna göre ayrılır,
 • Uzmanlık alanı belirlenir,
 • Tercüme edileceği dile göre tercümana atama yapılır,
 • Editör atanır,
 • Tercüme sonrası son kontrol ekibine gönderilir ve
 • Müşteri onayından sonra çeviride varsa onaylar (yeminli-noter opnaylı-apostilli) alınarak tarafınıza gönderilir.

Tıbbi Çeviride Tercümanlarımız

Tıbbi Tercüme (Medikal Çeviri) alanında İmge Tercüme olarak büyük hassasiyet göstermekteyiz ve bu başarımızın sırrı çevirileri kendi alanlarında deneyimli uzman doktorlara yaptırmamızdan gelmektedir. İnsan sağlığını her şey den çok önemsediğimiz için tıp eğitimi olmayan çevirmen yada tercümanlarla kesinlikle iş paylaşımı yapmamaktayız. Sağlıkta kaliteden ödün verilmeyeceği bilinci ile her dosya ya ayrı ayrı özen göstererek konunun uzmanı editörler ve tercümanlarla çalışarak dünya çapında referanslara ulaştık. Tıbbi çeviri yapan tercümanlarımız Türkiye'nin önemli kurumlarından Hacettepe Tıp başta olmak üzere bir çok tıp fakültelerindeki profesör ve doktorlardan oluşmaktadır.

Tıbbi Tercümede En Fazla Talep Alan Çeviriler

Türkiye'de özellikle yurt dışı sağlık turizmi üzerine yapılan yatırımlar sayesinde Tıbbi çeviri (Tıbbi Tercüme) alanında çok sayıda çeviri talepleri de artmıştır. İmge Tercüme olarak, Tıbbi makale, Tıbbi raporlar, Tıbbi Cihazlar, Tıbbi ürün katalogları, Cihaz yönetmelikleri, Yayınlar, Yazılımlar, Klinik deney, Tıbbi broşür, Ameliyat raporları, Adli tıp belgeleri, Makaleler, Hasta raporları, Epikrizler, İlaç katalogları, Patentler, Prospektüsler, Tanıtımlar, Tıbbi Kongre Metinleri, Hastane kurum ve kuruluş evrakları, Tahlil sonuçları, Sağlık sertifikası, Tıbbi kitaplar, Teşhis ve tedaviler ve Uzman raporları gibi bir çok alanda tıbbi tercüme konularında hizmet vermekteyiz.

En yoğun çalıştığımız Tıbbi Tercüme alanında İmge Tercüme olarak sizlere en iyisini verebilmek için çalışmaktayız.

Tıbbi Tercüme Fiyatları

Genelde acil durumlarda tıbbi tercüme istekleri ortaya çıkmaktadır. Tıbbi Tercüme konusunda belki de en son konu fiyat olmalıdır. Acil tıbbi çeviri ihtiyacınız olduğunda tercüme ofisi aramanıza gerek kalmadan da yapabilirsiniz. Tıbbi çevirinizi, tıbbi tercüme bürosu olarak sitemize entegre ettiğimiz online sipariş platformumuzla da gerçekleştirebilirsiniz. Bu online çeviri sistemiyle çevirilerinizi hem hızlı hem de kontrolü tamamen sizde olacaktır. Yapmak istediğiniz tıbbi çevirinin tüm süreçlerine bu sistem ile müdahil olabilirsiniz.

Peki Online Tıbbi Çeviri sistemi nasıl çalışıyor;

Tıbbi tercüme ihtiyacınız oluştu, Hemen internetle sitemize giriyorsunuz. Elinizdeki evrakı sisteme yükleyerek tıbbi çeviri evrakınızın kaynak ve çeviri olacağı dili belirliyorsunuz. Sonrasında konusunu yani tıbbi tercüme olduğunu uzmanlık alanına belirtiyorsunuz. Tıbbi çevirinize istediğiniz onay varsa (yeminli tıbbi tercüme, noter onaylı tıbbi çeviri veya apostilli tıbbi tercüme) bunlardan seçim yapıyorsunuz. Sistem evrakınızı tarayarak karakterini belirtiyor ve bu çıkan karaktere göre sizlere tercüme tutarı veriyor. Çıkan tercüme ücretini sizlerde EFT, Havale veya Kredi Kartı ile ödeyerek tercümeyi başlatmış oluyorsunuz. Bu işlemler 1 dakikalık kısa bir sürede yapılabilmektedir. Bu sayede tıbbi tercüme evrakının ücretini öğrenmek için mail atmak teklif beklemek veya telefon açıp bilgi almanıza ve zaman kaybetmenize gerek kalmadan işleri hızlıca çözmüş oluyorsunuz. Çeviri size ister mail ister kargo istersenizde sisteme üye olarak sistemden ulaştırılıyor. Çeviri evrakı için sistemden revize talebinde bulunabiliyorunuz. İstanbul merkezli tıbbi tercüme bürosu olarak sizlere aklınıza gelebilecek çeviri konusunda tüm hizmetler tarafımızca sağlanmaktadır. Ayrıca tıbbi tercüme fiyatı hakkında bilgi almak isterseniz 24 saat danışma hattımıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Neden Tıbbi Çeviri İçin İmge Tercüme?

 • Tıbbi Çeviri konusunda uzmanı doktorlarla çalışıyoruz,
 • Çift aşamalı editör sistemimiz mevcut,
 • Türkiye'nin sayılı referansları bizi tercih ediyor,
 • Online sistemimizle 24 saat çeviri hizmeti veriyoruz,
 • 120 dilde noter onayı ve apostil desteğimiz mevcut,
 • 24 saat size cevap veren müşteri temsilcilerimiz var.

Daha fazlası için bizi deneyin farkı görün.