Online Sipariş Oluştur →

İmge Tercüme 160'a yakın dilde yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır. Noter onaylı istenen tercüme (çeviri) yeminli tercüman tarafından kaynak dilden hedef dile aslına uygun tercüme edilerek noter onayına hazır hale getirilmesi işlemidir. Yeminli tercüme aşamaları nasıl gerçekleşir diye bir soru aklınıza gelirse hemen anlatalım. Siz değerli müşterilerimizden talep gelir. Ardından gelen talep doğrultusunda örneğin bir sözleşme metninin yeminli tercümesi hazırlanması istenmektedir. Sözleşme metni ilgili dil ile alakalı tercümana verilir. Tercümesi bittikten sonra editör kontrolüne alınır. Editör kontrolünün ardından eksik noktalar tercüman tarafından düzeltilir. Son olarak bir kontrol işlemine tabi tutulur ve çeviri tamamlanmış olur. Son olarak ta tercümeyi yapan yeminli çevirmen çevirisini imzalar ve müşterimize teslimi gerçekleşir.

Yeminli Tercüme Nedir

Noter aracılığı ile yeminli tercüme belgesine sahip tercüme uzmanlarımız tarafından oluşturulan tercüme işlerine yeminli tercüme denir. Bir tercüme bürosunun yeminli tercüme hizmeti verebilmesi için bünyesinde noterden yemin belgesi sahibi olan tercümanlar bulunduruyor olması gereklidir. Ancak bu şekilde yeminli tercüme bürosu yapılan tercümenin altına imza ve kaşesini vurabilir. Bir başka anlatımla yeminli tercüme, hangi dilden hangi dile olursa olsun, yapılan çeviri işini resmi bir çeviri şirketinin sahiplenmesidir. Kritik konularda yapılan tercüme işlerinde resmi bir sorumluluk alınması ihtiyacı sebebi ile yeminli tercüme hizmeti doğmuştur.

Yeminli Resmi Evrak Tercüme

 • Nüfus Cüzdanı Tercümesi
 • Pasaport Tercümesi
 • Evlilik Cüzdanı Tercümesi
 • Mahkeme Kararları Tercümesi
 • Diploma Tercümesi
 • Transkript tercümesi
 • Yeminli beyan tercüme

vb.. Yukarıdaki örneklemelerde de anlatıldığı gibi resmi evrak tercümesi resmi kurumlardan alınan bu genellikle kamu kurum ve kuruluşları olarak nitelendirilebilir. Evrakların yeminli tercüme bürosu tarafından çeviri işlemine tabi tutulması ve sonrasında yeminli tercüman onayından sonra istenirse noter işlemi yapılıp karşı tarafa teslim edilme işlemine resmi evrak tercümesi diye adlandırılır. İmge Tercüme Bürosu olarak resmi evrak tercüme işleminde hem yaptığımız işlerle hemde hızımızla ve sitemiz üzerinden online destek ile 7/24 sizlere sorunsuz hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Yeminli Ticari Tercüme

 • Ticari belge Tercümesi
 • Sözleşme Tercümesi
 • İhale evrakları Tercümesi
 • Ticari teklifler Tercümesi
 • Raporlar, Bankacılık Evrakları Tercümesi

Ticari tercüme isminden de çıkarım yapacağımız üzere genelde şirketlerin ve büyük kurumların ihtiyaç duyduğu tercüme türüdür. Ticari tercümede en önemli konu riskin büyük olmasıdır. Zira öyle anlaşmalar yapılmaktadır ki çeviride yapılacak en küçük hata tarafları zor durumda bırakabilir. Bu bilgiden hareketle ülkemizin sayılı üniversitelerinden mezun yurt dışında yüksek tahsil yapmış ve konunun uzmanı tercümanlarla çalışarak hatasız çeviri için gayret gösteriyoruz.

Yeminli Pazarlama Tercüme

 • Katalog Tercümesi
 • Broşür Tercümesi
 • Reklam Tercümesi
 • Basın Bültenleri Tercümesi

Pazarlama çevirisi aslında gelinen ekonomik hayatta yapılan üretimlerin pazarlanma zorunluluğu göze alındığından en önemli tercüme türlerinden bir tanesidir. Ticari hayatta faaliyet gösteren firma ve kurumlar yaptıklarını iç piyasa dışında dünyaya satmak istediklerinden bir çok görsel yazılı ve video tarzı materyalle tanıtımlar yaparak yeni pazar ararlar. Bu noktada pazarlama tercümesinde uzman çevirmen arkadaşlarımızla firmalarımıza kaliteli ve sonuç odaklı yeminli çeviri hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Yeminli Tıbbi ve Medikal Tercüme

 • Prospektüs Tercüme
 • Tıbbi ürün lisans ve patentleri Tercümesi
 • Etiketler Tercümesi
 • Kurum Literatür ve Broşür evrakları Tercümesi
 • Ruhsat Varyasyon belgeleri Tercümesi
 • Kitapçıklar
 • Uzman Raporları Tıbbi (Medikal) Makaleler Tercümesi

Tıp ve medikal alan bir biri ile yakın ilişkide iki daldır. Her ikisindeki yenilikler bir birini etkileyerek gelişmeye açıktır. Tercümede bu anlamda medikal veya tıp alanında olsun birbirleri ile yakın ilişkide oldukları için iki konuya da hakim tercümanlarla çalışma prensibimiz sayesinde yüzlerce hastane, medikal malzeme firması ile çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Detaylar için tıbbi ve medikal tercüme sayfamıza bakabilirsiniz.

Yeminli Finansal Tercüme

 • Yıllık raporların Tercümesi
 • Prospektüsler Tercümesi
 • Banka Raporları, Poliçeler
 • Hisse dokümanları
 • Kar ve zarar raporları
 • Sigorta poliçesi Tercümesi

Finansal çeviri iş dünyasının vazgeçilmesi finans para akışını yönlendiren finansal faaliyetleri düzenleyen tercüme türü. İmge Tercüme olarak finansal tercümede ekonomi ve finans alanında uzman ve tercüme yapılacak dile göre anadil seviyesinde donanıma sahip yeminli tercümanlarla tercüme desteği veriyoruz. Tercümanlarımızın çoğunluğu ekonomi ve finans alanında yüksek öğrenim almış kişilerden oluşmaktadır. Yeminli finansal tercüme talebi geldiğinde önce konusuna göre tercüman seçimi tarafımızdan yapılır ardından iş ilgili tercümana verilerek çevirisi tamamlanır. Son olarak ta kontrol işlemine tabi tutularak ücretsiz kargo servisimizle teslim sağlanır. İşinizi riske atmadan kalitemizle ve güler yüzümüzle tanışın.

Yeminli Teknik Tercüme

 • Noter Onaylı Tercüme Teknik şema ve kitapçıkların Tercümesi
 • Teknik Şartnamelerin Tercümesi
 • Kullanım kılavuzları Tercümesi
 • Garanti belgeleri tercümesi

Tercüme yapmak zor teknik tercüme yapmak daha zordur. Zira teknik çeviri yaparken dil bilgisinin yanında program bilgisine de ihtiyaç duyarız. Şirketlerin çalıştığı tasarım çıkardığı programlar hakkında en azından kullanım şekli ile ilgili temel bilgilere sahip olursak ortaya sorunsuz bir çeviri çıkarı. Ofisimiz teknik tercümede kökeni ve altyapısı teknik eğitimli tercümanlar ile çalışarak hatasız çevirilerini müşterilerine sunmaya devam ediyor. Noter onayına ihtiyaç duyduğunuz tüm dillerde ve her türlü evrakta İmge İstanbul Tercüme Bürosu size hizmet vermek için her an yanınızda.

Neden Yeminli Tercüme

Bilindiği gibi kritik konularda, özellikle uluslararası ticaret gibi konularda bir kelimenin bile çok büyük ve hayati önemi vardır. Sebebi ise, yerel ya da uluslararası hukukta bir kelimenin dahi tarafları alacaklı-borçlu ya da haklı-haksız gibi sonlandırıcı nitelikte önem arz eden pozisyonlarda bırakmasıdır. Bu aynı zamanda “yeminsiz” tercümenin de ne olduğunu anlatmaktadır. Kişisel çeviri işlerinde pek önemli olmasa da, hukuk, ticaret ve benzeri ciddi meselelerde yazışırken kelimesi kelimesine tam ve açık bir ifade kullanmak, yakın ve uzun vadede haklarınızın korunması, tarafların sorumlulukları gibi hayati önem taşıyan maddelerin bilinmesi adına yeminli tercüme çok önemlidir.

Yemin Zaptı Ve Yeminli Tercüme

Tercüme büroları yeminli olabilmesi için ilgili dillerde noterden imza yetkili tercümanları kadrosunda bulundurması zorunludur. İmge Tercüme Bürosu 160 dilde bünyesindeki yeminli çevirmenlerle profesyonel ve yeminli çeviri hizmeti sunmaktadır. Neden yeminli tercümana ihtiyaç duyulmaktadır? İşte bu sorunun cevabı çok önemli. Günümüzde artık yurt dışından büyük paralarla anlaşmalar yapılmaktadır. Hatta bazı anlaşmalar var ki gerek şirketiniz gerekse kişiler açısından hayati önem taşımaktadır. Bu gibi durumlarda şirketler en ufak bir hataya bile mahal vermemek adına önlemler alırlar. Tercüme konusu da bu noktada büyük önem taşımaktadır. Çünkü yapılan tercüme sonucunda herhangi bir hata ile karşılaşılırsa veya en ufak bir yanlış anlama söz konusu olursa belki de şirketin o anlaşmadan zarara uğraması söz konusu olmaktadır. İşte bu noktada böyle bir durumla karşılaşılmaması adına yeminli tercüme büyük önem taşır. Her dili biliyorum diyen kişi çeviri yapmaya kalkarsa bu hatalar çoğalır bundan dolayı da yeminli tercüme büroları doğmuştur. Kadrosunda deneyimli ve ülkemizin sayılı üniversitelerinden mezun çalışanları bulunan İmge Tercüme Bürosun sorunsuz yeminli tercüme hizmeti ile yanınızda. Dil farkı gözetmeksizin İngilizce, Almanca, Arapça ve Rusça vb. 160 dilde yeminli tercüme desteği vermeye devam ediyoruz.

Yeminli Tercüme Fiyat Hesaplaması

Yeminli tercüme bürosu olarak ofisimiz sizlere tüm dillerde ve dilediğiniz alanda hizmet sağlamaktadır. Bu bakımdan tercüme büromuz sizlere daha hızlı ve kaliteli yeminli tercüme hizmeti sağlamak adına ciddi bir çalışma içindedir. İstanbul merkezli yeminli tercüme bürolarımızda öncelikle sizlere hızlı hizmet vermek ve fiyat alım sürecini kısaltmak için sistemimizi online olarak yeniledik. Ardık yeminli tercüme fiyatı almak için beklemenize gerek kalmadan bizlerle bağlantıya geçmeden site üzerinden tüm işlemleri halledebiliyorsunuz. Yeminli tercüme ücreti almak için izlemeniz gereken aşamaları şöyle sıralayabiliriz.

 • Öncelikle yeminli olarak her hangi bir dilde tercümeye ihtiyacınız oluyor.
 • Sonrasında yeminli tercüme ofisi aramanıza gerek kalmadan sitemize giriyorsunuz.
 • Online olarak sitemize yeminli çeviri olacak evrakı yüklüyorsunuz.
 • Ardından kaynak ve hedef dili seçiyorsunuz.
 • Ayrıca uzmanlık alanı belirliyorsunuz (medikal-tıp-huku vs.)
 • Sonrasında sistem evrakın karakter sayımını yaparak sizlere fiyat ve tercüme teslim süresi veriyor.
 • Ardından yine online olarak kredi kartı, EFT veya Havale ile tercüme tutarını ödeyerek çeviriyi başlatıyorsunuz. Çeviri başladıktan sonra belirlenen sürede size iletiliyor. Ardından da sisteme yükleniyor. Siteye yüklenen çeviriyi kontrol ederek dilerseniz revize isteğinde bulunabiliyorsunuz. Yeminli tercüme için tüm dillerde sistem üzerinden fiyat alabilir takıldığınız noktalarda ise proje ekibimizle irtibata geçerek yardım alabilirsiniz.

Yeminli Tercümelerimiz

Yeminli tercüme ister evrak isterseniz dosya vb. dokümanlar olsun yeminli çeviri gerektiren her türlü işlemde 160 yakın dilde hizmetinizdeyiz. İmge Tercüme bünyesinde barındırdığı, İngilizce , Almanca , Arapça Yeminli Tercüman, Rusça , Portekizce , Fransızca, Türkmence, Çince, Japonca, Ukraynaca, Sırpça, İtalyanca, Romence, Bulgarca, Farsça, Azerice, Kazakça, Yunanca, Boşnakça, Gürcüce, Çekçe Yeminli Tercüman gibi 160'a yakın dilde yeminli tercüme hizmeti İstanbul Şişli'de ve Üsküdar Bulgurluda bulunan ofisimizde hizmet veriyoruz. Yeminli Çeviri için fiyat isteyin. 10 dakikada teklif ile size geri dönüş sağlayalım.