Farsça Tercüme

Farsça dilinin en yoğun kullanıldığı ülkeler İran, Afganistan ve Tacikistan'dır. Bu ülkelerde konuşulan dil özellikle İran ile olan ikili ilişkilerimizle tercüme alanında da çok sık karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle inşaat sektörüne İran halkının ilgisi ile Farsça tercümede hem sözleşme tercümeleri hemde tapu ve noterde Farsça yeminli tercüman istekleri olarak özellikle İstanbul'da karşımıza çıkmaya başladı. Farsça tercüme bürosu olarak ofisimizden bu dilde dilediğiniz alan ve konuda çeviri ve çevirmen desteği alabilirsiniz.

Farsça Çeviri Hizmeti

Çeviri şirketimiz Farsça’da kadrosunda bulunan yeminli tercümanlarla hizmetinizde. Farsça dilinde;

 • Ticari
 • Siyasi
 • Ekonomik
 • Medikal
 • Tıbbi
 • Eğitim
 • İnşaat
 • Gıda
 • Mühendislik vb. bir çok alanda uzman tercümanlarımız ile hizmetinizdeyiz. Bu dilde Türkçe Farsça çeviri, Farsça Türkçe tercüme hizmeti yanında ofisimizden ve sitemizden hızlıca ücret bilgisi de alabilirsiniz. Farsça tercüme fiyatları müşteriler tarafından merak edilen ve tercümeye gerek duyulduğunda hızlıca bilinmesi istenen konulardandır. Bu bakımdan sitemizi hızlıca teklif alabileceğiniz formata taşıyarak online Farsça tercüme ücreti öğrenebilmektesiniz. Bunun için yapmanız gereken şey;
 1. Farça sayfamıza girmek
 2. Dosya yükle veya metin gir bölümünden evrakı yüklemek
 3. Kaynak ve hedef dil seçiniz
 4. Uzmanlık belirleyiniz
 5. Onay durumu (yeminli-noterli veya apostilli)
 6. Kargo ve özel isteklerinizi belirterek karşınıza tercüme fiyatı çıkacaktır. Dilerseniz hemen ödeme yaparak (EFT, Havale ve Kredi Kartı) ile çevirinizi başlatabilirsiniz. Bu sayede mail veya telefondan teklif beklemeden işinizi hızlıca ve mesai kavramı olmadan halledebilirsiniz.

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça dilinde tercüme büromuz her türlü tercüme desteği vermektedir. Video çevirisi, evrak tercümesi, Türkçe Farsça çeviri ve bu tercümelerin latin harfleri ile yazımı gibi bir çok alanda hizmetimiz mevcuttur. Tercüme yapılırken birde müşterilerin onay isteği vardır. Bu onaylardan ilki olan yeminli tercüme konusunda da ofisimiz sizlere destek olmaktadır. Evraklarınızın çevirisi sonrası bu onay isteniyorsa online sipariş verirken veya mailde proje ekibimizden bu onayı talep edebilirsiniz.

Noter Onaylı Farsça Tercüme

Farsça çeviride ikinci onay noter tasdikidir. Noter onayı evraklarınıza istendiğinde ofisimize başvuru yaparak tercümeli evraklarınıza noter yaptırabilirsiniz. Noter onayında tercüman imzalı çeviriler notere götürülerek fiyat alınır. Müşteri ödemesi sonrası noter yeminli tercümanın yaptığı tercümeyi imzalar. Bu işleme noter onaylı çeviri denir. Noterin aldığı ücretler ülkemizde tartışılsa da bu konuda noterlik kanunu ve devletin belirlediği kurallar hakkında "noter onaylı tercüme" sayfamızdan veya proje ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Farsça Konuşan Ülkelere Apostil Onayları

Farsça evrakları hazırladınız vereceğiniz kurum apostil de istedi. Bu durumda kaymakamlık ve valiliklerden onay almanız gerekir. Genelde Farsça için İran, Afganistan ve Tacikistan'a apostil alınır. Bu ülkeler için apostili de valilikler vermektedir. Apostil yurt dışında kullanacağınız evraka resmiyet kazandıran mühür veya damgadır.

Farsça Belgelere Konsolosluk Onayı

Son onay tercümede konsolosluk onayıdır. Konsolosluk onaylarında evraklar tercüme, noter ve apostil yapıldıktan sonra konsolosluk onayına sunulur. Hangi ülkede evrak kullanılacaksa o ülke konsolosluğuna başvuru yapılarak onay alınır. Konsolosluk onayları evrak başı ücrete tabidir. Bu konuda https://www.imgetercume.com/konsolosluklar-ve-adresleri ilgili linkten ayrıntılı bilgi hem ücret hem konsoloslukların çalışma koşulları ve yerleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca proje ekibimizde 24 saat sizlere hizmet vermektedir.

Farsça İngilizce Tercüme

Farsça Türkçe veya Türkçe Farsça çeviri dışında firmamızın yoğun çalıştığı bir diğer dil de Farsça İngilizce tercümedir. İngilizce Farsça ve diğer yönde çeviri taleplerini deneyimli ve anadilde çevirmenlerle karşılamaya devam ediyoruz. Bu konuda da sitemize girdiğinizde hızlıca ücret bilgisi alabilirsiniz.

Farsça Yeminli Tercümanlarımız

Bu dilde en yoğun verdiğimiz hizmetlerden biri de Farça tercümanlık hizmetidir. Bu konularda sizlere ayrıntılı bilgi vermek istiyoruz. Farsça alanında sözlü çeviri dediğmiz;

Tapuya Farsça Tercüman: Bu konuda bu dili konuşanların ülkemize olan ilgisi sonrası tapu satışlarında Farsça tercüman zorunluğuğu vardır. Ama bu tercümanın adli yeminli olması şarttır. Bu konuda ofisimizden dilediğiniz gün için hizmet alabilirsiniz.

Notere Farsça Tercüman: Noterde yapılacak araç vb. satış işlemleri veya vekalet işlerinde noter yeminli tercüman ile Farsça konuşan vatandaş işlem yapabilir. Bu konuda da ofisimiz sizlerin hizmetindedir.

Nikaha Farsça Tercüman: İranlı vatandaşların çok sık ülkemizde evlilik yaptığı düşünülürse noter yeminli tercüman taleplerinizi de evlilik işlemlerinde karşılamaktayız.

Sağlık Kuruluna Farsça Tercüman: Farsça bilen hastaların sağlık turizmi ile ülkemize gelmesi sonrası hastanede işleri yaparken tercüman zorunludur. Bu işlem içinde en az noter yemin zapıtlı tercüman olmak zorundadır. Bu hizmette ofisimizce verilmektedir. Bunun gibi resmi tercümanlık dediğimiz;

 • Heyet
 • Adliye işleri
 • Ehliyet vb. bir çok alanda ofisimiz sizlere resmi tercümanları ile hizmet sunmaktadır. Ayrıca ofisimiz firma ve şirketlere sözlü Farsça çevirmenlik desteği de tüm alan ve konularda sağlamaktadır. Bunun yanında simultane tercümanlık hizmeti de ofisimizden alabilirsiniz. Bu hizmetler için ücret konusunda "sözlü tercüme1 sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Veya proje ekibimize ulaşarak destek alabilirsiniz.
İran ve Afganistan'da yaygın olan Farsça dilini 150 milyonu aşkın kişi konuşmaktadır. Farsça tercümede hukuk, tıp ve teknik alan tercümelerini uzman ekibimizle ve İstanbul’daki en uygun fiyatlarla sizlere yeminli tercümanlarımızla destek oluyoruz.
www.imgetercume.com
Farsça Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.