Noter Onaylı Tercüme

Noter Onaylı Tercüme

Tercüme piyasası için noter onayı vazgeçilmez bir durumdur. Yapılan işlerin resmilik kazanması için yeminli tercüman onayının ardından bazen noter onayı da istenir. İlgili tercüman yaptığı çeviriyi noterde onaylatarak müşteriye gönderir. Noter onaylı tercüme için öncelikle tercümanın noterde yemin zaptının olması şarttır. Noter onayı tercüme büromuz tarafından 160 dilde yapılmaktadır.

Tercüme talebi tarafımıza ulaştıktan sonra tercümeye tabi tutulur. Tercüme biter ve sonrasında kontrol aşaması tamamlanır. Bu aşamalardan sonra müşteri isteği doğrultusunda tercüme ya yeminli tercüman imzalı olarak veya noter onaylı tercüme şeklinde karşı tarafa iletilir. Noter onayını bazı kurumlar tercüme sonrası şart koşsa da her çeviri için noter onayına gerek yoktur. Yeminli tercüme bürosu olarak İmge Tercüme’nin kaşesi ile bir çok resmi kurumda işlerinizi görebilirsiniz.

En Çok Hangi Evraklara Noter Onayı Yapılır?

Noter onayı aslında zorunlu bir durum olsa da bazı kurumlar şart koşmamıştır. Bu bağlamda resmi kurumların bazıları tercümeleri noter onaylı isterken bazıları da gerek görmemiştir. Buradan hareketle şahıslar, şirketler, kurum ve kuruluşlar en fazla şu belgeler ve dokümanlar için noter onayına başvururlar.

 • Noter onaylı sözleşme tercüme
 • Noterli tutunak çevirileri
 • Noter yeminli rapor tercümeleri
 • Noter tasdikli ihale dosya çevirileri
 • Noter onaylı diploma
 • Transkript tercümesi
 • Noterli nüfus kağıt örneği
 • Kimlik tercümeleri
 • Noter yeminli imza sirküleri
 • Ticari sicil gazete belgeleri çevirileri
 • Noterli vekaletname tercümeleri
 • Noterli öğrenim belge tercümesi
 • Noter onaylı pasaport çevirisi

gibi bir çok belgede tercüme sonrası noter onayına tasdikine başvurulur. Yoğunluk bu belgelerde olsa da bunların dışında bir çok evrakta noter tasdikli çeviri ve onay yapılır.

Noter Yeminli Tercüme Dillerimiz

Noter onaylı olarak İstanbul'da bir çok dilde sizlere hizmet vermekteyiz. İstanbul Beyoğlu 3. Noterlik ve Üsküdar 17. Noterliklerde evraklarınız istediğiniz dilde tarafımızca noter onayından geçirilir.

 1. Almanca
 2. Arapça
 3. Çince
 4. Çekçe
 5. Makedonca
 6. İngilizce
 7. Rusça
 8. Korece
 9. Hırvatça
 10. Sırpça
 11. Macarca
 12. Felemenkçe

gibi aklınıza gelebilecek dillerde noter tasdikli olarak hizmetinizdeyiz. Tercüme isteği ve noter onayı istediğiniz diller için bizimle iletişime geçin hızlı ve kaliteli şekilde çeviri işlerinizi halledelim

Noter Yeminli Tercüme ve Aşamaları

Tercüme sonrası noter yeminli çeviriye bir çok isim verilmiştir.

 • Noter onaylı çeviri
 • Noter yeminli tercüme
 • Noter tasdikli çeviri

vb. şeklinde bu söylemler çoğaltılabilir. Peki bir tercümenin noter yeminli olabilmesi için hangi aşamalardan geçmesi gerekir. İlk olarak tercüme yeminli tercüme bürosuna yaptırılmalıdır. Tercüme yapılan ilgili dille alakalı olarak çevirinin altında imzası bulunan tercümanın noter onayı yapılacak noterde yemin zaptı bulunması şarttır. Tercüme tamamlandıktan sonra çevirmen ıslak imzalı olarak tercümeyi imzalar ve büro kaşeleri ile noter onayına sunulur. Tercüme ücreti ile noter onay ücreti çok fazla karıştırılmaktadır. Tercüme ücreti tercüme ofisine ödenirken noter onay ücreti ise çeviri ofisinden bağımsız olarak noter hesabına yapılır. Noter çeviriyi inceledikten sonra imzalar ve tercüme noter onaylı çeviri olur.

Noter Onayında İstenen Belgeler

Tercüme bittikten sonra noter onayı yapılırken başkatip evrakı imzalarken tercümenin yapıldığı evrakın aslını görmek ister. Eğer tercümenin aslı yoksa çeviriye fotokopiden çeviridir ibaresi düşer. Bazı kurumlar buna dikkat ederken çok sıkıntılı bir durum olmadığını söylemek gerekir. Noter gerektiren işlemleriniz tarafımızca sağlanmaktadır. Noter onayından sonra tercüme ücretsiz kargomuzla tarafınıza teslim edilir. Ofisimiz İstanbul Şişli Mecidiyeköy merkezimizde hemen yanımızda bulunan Beyoğlu 3. nolu noterlikle çalışmaktadır. Bu noterin dışında İstanbul'un tüm ilçelerinde farklı noterlere tercümanlarımız sayesinde hizmet vermekteyiz. Tercüme talebi ve onay isteği sizden karşılamak bizden.

Tüm evraklarınıza istediğiniz dilde noter tasdiği tarafımızca yapılmaktadır.
www.imgetercume.com
Noter Onaylı Tercüme/
4 5
İmge Tercüme