Rusça Tercüme

Rusça Tercüme

Rusça tercüme ülkemizde en fazla tercümesi olan 3. dil konumundadır. Bu açıklama da şunu gösteriyor ki Rusya ile olan ticari bağlarımız ülke olarak önemli bir noktadadır. Hem ticari ilişkiler hem de turizm yoğunluğu bakımından Rusça Türkçe ve Türkçe Rusça dili her iki yönde de çok sık kullanılmaktadır. Rusça çeviri işlerinizde anadilde çevirmenlerle çalışarak sorunsuz ve kaliteli çevirilerle sizlerin yanında yer almaya devam ediyoruz.

Rusça Tercüme Talebi

Rusça etki alanı gerçekten büyük bir dildir. Çok geniş bir coğrafyada konuşulan Rusça’da dolayısı ile iş akışı da fazladır. Büromuza Rusça tercüme için gelen talepleri nasıl değerlendirdiğimizi merak ederseniz şu adımlara bakarak çeviri ile ilgili bir yol izliyoruz.

 • Müşteriden Rusça konulu tercüme talebi gelmesi
 • Gelen işin hangi yönde olduğunun belirlenmesi (Rusça Türkçe – Türkçe – Rusça veya çapraz tercüme)
 • Rusça tercümenin konusu (medikal – sözleşme)
 • Rusça tercümenin yoğunluğu – karakter veya kelime sayısı olarak
 • Rusça tercümenin istenen teslim süresi (acil – standart teslim)
 • Rusça tercüme için müşterinin özel istek ve notları
 • Çevirinin onaylı olması (yeminli tercüman imzalı, noter onaylı, apostil onaylı)

gibi kriterler ışığında çeviri için bir yol çizilir ve bu durum fiyat teklifine dökülerek müşteriye sunulur. Tercüme büromuz Rusça dilinde tercüme isteklerinize daha hızlı destek vermek için yaklaşık 1 dakika içinde teklif alabileceğiniz online tercüme sipariş sistemini devreye koyarak bu süreci bir hayli kısaltmıştır. Online tercüme sistemimizden Rusça için teklif almak istediğinizde yapmanız gerekenler;

 1. Rusça tercüme sekmesini tıkladıktan sonra online sipariş bölümüne giriyorsunuz.
 2. Buradan dosya yükle ve metin gir bölümünden işleme başlayabilirsiniz. İster evrak yükleyin isterseniz çevrilecek metni sisteme kopyalayınız.
 3. Kaynak ve hedef dil belirtiniz. (Rusça-Türkçe veya Türkçe Rusça)
 4. Uzmanlık seçimi yapınız.
 5. Yeminli, noterli ve apostilli seçimleri yapabilirsiniz.
 6. Özel istekler ve kargo talebinde bulunabilirsiniz.
 7. Ardından size sistem tercüme fiyat teklifini sunar. Sizlerde EFT, Havale ve Kredi kartı ile ödeme yaparak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Rusça Yeminli Tercüme İstekleri

Tercümede en çok talep edilen onay yeminli çeviridir. Yeminli Rusça tercümeyi açıklamak gerekirse tercüme talebi geldi iş onaylandı tercümana iletildi. Ardından çevirmen sizlere tercümeyi tamamlayarak gönderdi. Editör aşamaları tamamlandı çıktılar hazırlandı. Rusça tercüman çeviriyi imzaladı. Tercümenin bu imzalı haline tercüme ofisi kaşeleri basılarak müşteriye teslim edilen haline yeminli Rusça çeviri denir.

Rusça Tercümede Noter Onayı

Rusça dilinde ikinci onaylı talep çevirinin noter onaylı olması durumudur. Bu durumda tercümandan gelen çeviri tercüme bürosu kaşeleri ile desteklenir ve notere götürülür. Noterin yeminli tercümanın yaptığı çeviriyi onaylaması sonrası ortaya çıkan tercümeye noter onaylı Rusça tercüme diyoruz.

Rusça Tercümeli Evraklara Apostil

Rusça tercüme yaptırdınız ardından yeminli ve noter onay aşamaları tamamlandı. Eğer yurt dışında kullanacaksanız evrakları apostil almanız gerekir. Apostil için kaymakamlık ve valiliklerden destek alabilirsiniz. Yurt dışında kullanacağınız evraklara apostil almanız sonrasında sorun yaşamamamız için çok büyük önem arz etmektedir. Türkçeden Rusçaya tercüme ettiğiniz bir evraka apostil aldığınızda örnek olarak Rusya için bu evraka Rusça apostilli tercüme evrakı deriz.

Rusça Çapraz Tercüme Hizmeti

Rusça dilinde hizmet veren ofisimiz sadece Türkçe ile ilgili değil diğer dillerde de hizmet vermektedir. Örnek vermek gerekirse Rusça İngilizce tercüme, İngilizce Rusça çeviri talebinde firmamızda bulunabilirsiniz. Firmamız Türkiye’de çapraz tercüme alanında ciddi bir potansiyele sahiptir. Yüzlerce referansımızla sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Rusça En Fazla Çeviri Talebi Olan Evraklar

Rusça dilinde çeviri hizmeti almak için firmamızdan istediğiniz belgede talepte bulunabilirsiniz. Genelde talebi olan belgeler şunlardır.

 • Pasaport
 • Diploma
 • Transkript
 • Nüfus kayıt örneği
 • Sabıka kaydı
 • Vekalet
 • Doğum belgesi
 • Evlilik belgesi

Gibi evrakların çeviri talepleri çok sık olmaktadır.

Rusça Tercüman İstekleri

Rusça dilinde firmamız bir çok alanda sizlere tercüman desteği vermektedir.

 1. Notere
 2. Tapuya
 3. Adliyeye
 4. Hastaneye
 5. Sürücü Sınavına

Gibi resmi olarak yeminli Rusça tercüman talepleriniz tarafımızca karşılanmaktadır. Ayrıca şirketlere veya özel işlerinizde de sözlü Rusça tercüman desteğimiz mevcuttur. Sözlü Rusça çeviri dışında Rusça simultane tercüman talebi de tarafımızca karşılanmaktadır. Simultane için gerekli ekipman ve teknisyen desteğinde firmamız sizlere destek vermektedir.

Rusça dilinde online ve noterli tercüme bu adreste. İmge Tercüme olarak, Rusça çeviri ve tercüme için 24 saat kesintisiz hem sitemizden hemde mail ile bizlerden proje ekibimizden destek alabilirsiniz.
www.imgetercume.com
Rusça Tercüme/
4 5
İmge Tercüme