Portekizce Tercüme

Portekizce Tercüme

Portekiz bir Akdeniz ülkesi olarak bize hem tarihi açıdan hem de ekonomik olarak çok yakın bir ülkedir. Durum böyle olunca Portekizce tercüme de bir hayli yoğunluğa sahip bir dil konumundadır. Portekizce Türkçe – Türkçe Portekizce alanlarında tercüme ofisimiz anadilde tercümanlar ile çalışarak şahıs ve firmalara sorunsuz ve kaliteli çeviri hizmeti sunmaktadır. İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası merkezli ofislerimizde ülkemizin her noktasında çeviri desteği sağlıyoruz.

Portekizce Türkçe Tercüme İsteği

İster Portekizce Türkçe isterseniz tam tersi olan Türkçe Portekizce tercüme isteklerine ofis olarak deneyimli ekibimizle destek vermekteyiz. Amacımız en iyilerle çalışarak yüksek seviyede müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Tercüme istekleri Portekizce dilinde ofisimize geldiğinde şu yolları izleriz. Normalde klasik yöntem dediğimiz mail veya telefonla müşterilerden gelen maillere dönüş yaparken artık online Portekizce tercüme sistemimiz sayesinde 1 dakika içinde müşterimiz sitemize girerek Portekizce tercüme fiyatı alabilmekte ve ödeme sonrası çeviri işlemine start vermektedir.

 • Sitemize giriyorsunuz
 • Online sipariş sekmesini tıklıyorsunuz
 • Dosya yükle veya metin gir bölümünden çevirisini istediğiniz evrakı ekliyorsunuz.
 • Kaynak ve hedef dil belirtiyorsunuz
 • Uzmanlık belirtiyorsunuz
 • Onay isteyip istemediğinizi belirtiyorsunuz (yeminli tercüman imzalı, noter onaylı, apostilli)
 • Müşteri istekleri ve kargo isteğiniz sonrası sistem size Portekizce dilinde çeviri tutarını belirtiyor. EFT, Havale ve Kredi kartı ile çeviri ödemesi yaparak işlemi başlatmış oluyorsunuz.

Portekizce Yeminli Tercüman İmzalı Tercüme

Portekizce dilinde tercüme fiyatını aldıktan sonra birazda çeviri sonrası onaylara bakalım. Bir evrak çeviri olduktan sonra eğer vereceğiniz kurum tarafından yeminli tercüman imzalı istenirse bu durumda yapmanız gereken çeviriyi tercüme eden çevirmene imzalatarak çeviri bürosu kaşeleri ile ilgili makama sunmaktır. Tercümanın Portekizce çeviriyi imzalamasına yeminli Portekizce tercüme diyoruz.

Portekizce Evraklara Noter Onayı Tutarı Nasıl Hesaplanır?

Portekizce dilinde noter onayı yeminli tercüman dışındaki ikinci onaydır. Burada önemli konu noter onayının tercüme dışında ek ücrete tabi olması durumudur. Tercüme sonrası noter tasdiki tercümede istendiğinde tercümanın imzaladığı çeviri tercüme bürosu onayı sonrası noter onayına sunulur. Noter tasdiki alınan tercümeye bizler Portekizce noter onaylı çeviri deriz. Noter onayları;

 1. Sayfa başı
 2. Karakter sayısı
 3. Satır sayısına göre hesaplanır.

Portekizce Çevirili Belgelere Apostil Alınması

Apostil öncelikle nerelerden alınır sorusunu cevaplayalım.

 • Kaymakamlık
 • Valilik

Bu iki kurum tercümeli evraklara apostil alabileceğiniz yerlerdir. Apostil eğer evrakı yurt dışında kullanacaksanız ve kullanacağınız kurumun böyle bir talebi varsa yeminli tercüman imzalı çeviri, noter onaylı tercümenin üzerine son onay olarak apostil tasdiki alınır. Apostilli çeviriyi dünyada pek çok ülkede sorun olmadan kullanabilirsiniz.

Evraklara Portekiz Konsolosluğu Onayı

Son onay şekli ise konsolosluk onayıdır. Portekiz Konsolosluğu için https://www.ancara.embaixadaportugal.mne.pt/tr/ ilgili adresten de tüm bilgileri alabileceğiniz gibi Portekiz üzerine deneyimli kadromuz size tercüme tercüme sonrası onaylarda da yardımcı olmaktadır. Portekiz Konsolosluğuna evrak hazırlama süreçleri de bunlardan biridir. Konsolosluklar evraklarda sizlerden ek onay ücreti talep eder. Net fiyatlar için ofisimizden ve ilgili linkten bilgi alabilirsiniz.

En Çok Talebi Olan Portekizce Çeviri Evrakları

Talep olarak baktığımızda Portekizce genelde turizm ve eğitim amaçlı gidenlerin başvurduğu bir dildir. Durum böyle olunca da ortaya çıkan sonuç genelde şu evraklar üzerinde çeviri olarak geri dönmektedir.

 1. Pasaport
 2. Diploma
 3. Transkript
 4. Sağlık sigortası
 5. Sabıka kaydı
 6. Nüfus kayıt örneği
 7. Vekalet
 8. Muvafakatname
 9. İmza sirküleri

Gibi bir çok evrak Türkçeden Portekizceye tercüme edilmektedir.

Portekizce Sözlü Tercüman İstekleriniz

Portekizce dilinde ofis olarak Türkiye ve dünyanın her noktasına tercüman desteği veren bir kurumuz. Öncelikle resmi yani yeminli Portekizce tercüman hizmetlerimizi sizlere açıklamak isteriz.

 • Noter işlemlerine
 • Tapu işlerine
 • Hastaneye
 • Adli davalara
 • Bilirkişi işlerine
 • Nikah işlemlerine gibi resmi tercüman gereken işlerinizde bizlerden Portekizce dilinde çevirmen talebinde bulunabilirsiniz. Bunun yanında sözlü tercüman dediğimiz iş görüşmesi, toplantı, refakat vb. işlerinizde de ofisimizden Portekizce dilinde tercüman talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca firmamız profesyonel tercüme dediğimiz simultane tercüme işlemlerinde de sizlerin yanında.

Portekizce dilinde ister simultane tercüman isterseniz teknisyen veya ekipman için bizlerle bağlantıya geçebilirsiniz. Tercümanlar için ücretlendirmeler biraz daha yazılı çeviri dışındadır.

 1. Tercümenin yapılacağı yer
 2. Konusu
 3. Çeviri yapılacak kişi sayısı
 4. Süreceği zaman dilimi gibi etkenler sözlü ve simultane tercümede fiyatı belirlemektedir.

Portekizce İngilizce Tercüme İşlemleri

Portekizce dilinde firmamız yine en fazla çalıştığı dillerden bir tanesi de Portekizce İngilizce ve İngilizce Portekizce çeviridir. İki yönde de firmamız deneyimli kadrosu ile sizlere tam destek vermektedir.

Portekizce Dilinde Alan Çevirilerimiz

Portekizce dilinde bir çok alanda sizlere destek vermekteyiz. Örnek vermek amaçlı;

 • Medikal
 • Tıp
 • Teknik
 • Hukuk gibi bir çok dalı saymamız mümkündür.
Portekizce dilinde online ve noterli tercüme bu adreste. İmge Tercüme olarak, Portekizce çeviri ve tercüme için 24 saat kesintisiz hem sitemizden hemde mail ile bizlerden proje ekibimizden destek alabilirsiniz.
www.imgetercume.com
Portekizce Tercüme /
4 5
İmge Tercüme