İmge Tercüme > ARAPÇA TERCÜME

ARAPÇA TERCÜME

Arapça tercüme için doğru adrestesiniz. Arapça tercüme aslında büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkemiz için 2000’li yıllara kadar çokta rağbet gören bir dil konumunda değildi. Bu dönem sonrası Arap ülkeleri ile olan ticari ilişkiler iş adamlarımızın bu ülkelere gitmesi oralardan ticaret için gelenler Arapça Türkçe ve diğer yöne tercüme çalışmalarını bir hayli artırdı.  İmge Tercüme olarak Arapça Tercüman hizmetimizde  anadili Arapça olan tercümanlarla çalışmaktayız. Noter yeminli tercüme bürosu olarak siz müşterilerimizin yanında yer almaktan mutluluk duyuyoruz.

Arapça Tercüme İsteği

Arapça tercüme son yıllarda Orta Doğu’daki ekonomik faaliyetler sonrası inanılmaz bir yükseliş gösterdi. Bu yükselişlerin yanında Arapça da edindiğimiz deneyimlerle binlerce referansa ulaştık. Arapça tercüme talebi müşterimizden geldikten sonra proje sorumlularımız tercümeyi istenen zaman ve konusuna göre sınıflandırır. Acil ama teknik bir tercüme ile acil fakat düz metin arasında ciddi fark vardır. Hem fiyatlandırma hem de tercümanın vereceği emek farklı olacaktır. Tercüme ofisimiz sizden gelen talepler doğrultusunda uygun teklif vererek onay alındıktan sonra tercüme işlemine başlanır. Arapça Tercüman konuya hakim kişilerden seçilir. Çeviri işlemi tamamlanınca editör kontrolü ve son kontrol dediğimiz sadece firmamızın uyguladığı aşamalardan geçerek müşteri talebi doğrultusunda yeminli nüsha veya noterli olarak hazırlanır ve müşterimize teslim edilir.

noterli-tercüme-arapca

Arapça Ardıl (Sözlü) Tercüme

Arapça yazılı tercümenin dışında şirketlerin en çok ihtiyaç duyduğu çeviri türü Arapça sözlü tercüme yani ardıl tercümedir. Arapça’da noterli, adli yeminli, tapuya tercüman ve hastaneye çevirmen gibi hizmetlerimizin dışında İş toplantıları tercümesi, özel görüşmelerde birebir tercüme, yabancı konuk ağırlama da tercüme, refakat tercümesi, iş takibinde tercüme hizmeti, şirketlere danışmalık tercümesi, telefon görüşmeleri tercümesi vb. konularda Arapça konusunda ana dili Arapça olan en az 5 yıllık deneyimli arkadaşlarımızla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. İstanbul Tercüme Bürosu müşteri memnuniyeti odaklı çalışır. Arapça ardıl çeviride şirket indirimleri sizi bekliyor.

arapca-simultane-tercume-ekipman-ucret

Arapça Tercüme hizmeti verdiğimiz alanlar

 • Arapça noterli, yeminli, sözlü, ardıl, simültane tercüme hizmeti
 • Arapça medikal, tıbbi, hukuki, ticari, edebi, pasaport çevirisi
 • Arapça yerelleştirme, diploma, sözleşme, teknik tercüme
 • Arapça şartname, akademik, tez-ödev, makale çevirisi
 • Arapça evlenme cüzdanı, boşanma kararı, doğum belge tercüme
 • Arapça deşifre, seslendirme, alt yazı, sunum, dublaj çeviri
 • Arapça ölüm belgesi, maaş bordrosu, şirket yazışma tercümeleri
 • Arapça mektup, mailleşme, vize evrakları, konsolosluk çevirileri
 • Arapça resmi belge, evrak, web site, elektrik, elektronik tercüme
 • Arapça otomotiv, ilaç, endüstri, kimya, inşaat çevirisi
 • Arapça metalürji, petrol, petrokimya, tekstil tercümeleri
 • Arapça gıda, ekoloji, çevre, su arıtma, turizm çevirisi
 • Arapça telekomünikasyon, sigorta, spor yazışmaları tercüme
 • Arapça spor aletleri, sağlık raporu, spor sözleşme çeviri
 • Arapça vasiyetname, evlat edinme belgesi, apostil tercüme
 • Arapça transkript, uyruk değiştirme, göçmenlik çevirileri
 • Arapça finans, yıllık rapor, banka raporları, hisse bilgileri çevirisi
 • Arapça yatırım, pazarlama, makro anket, ekonomi, ihale dosya tercüme
 • Arapça yasa, kanun, yönetmelik, beyanname, iş teklifi çevirisi
 • Arapça patent, gümrük, vergi, toplantı evrakları tercümesi
 • Arapça tanık ifade, dava dosyası, kayıt belgesi, hukuki evrak tercüme
 • Arapça katalog, CAD ve CAM dosyası, eğitim kitapçık, kalite belge çevirisi
 • Arapça teknik bülten, kullanım kılavuzu, broşür, afiş tercüme
 • Arapça optik, diş, havacılık, uçak, sıvı – katı atık, gaz çevirileri
 • Arapça medikal araç-gereç, garanti belge, etiket ürün ve lisans tercümesi
 • Arapça diyagnostik, kurum ve literatür, uzman raporları çevirisi
 • Arapça klinik, laboratuvar, tıbbi makale, hasta bilgi föyleri tercümeleri vb. bir çok alanda tercüme ofisimiz hizmet vermektedir. Tercüme talepleriniz için ayrıntılı bilgi isteklerinizi gerek sitemiz üzerinden gerekse iletişim numaralarımızdan 7/24 karşılamaya devam ediyoruz.
arapca-tercume-noter-yeminli-buro

Arapça Çeviri Desteği

İstanbul Arapça Tercüme Bürosu; Arapça dünyada en çok konuşulan dillerin başında gelir. Bizde şirket olarak Arapça’da yıllardır yeminli tercüme hizmeti veren sektörde sağlam yer edinmiş köklü bir kuruluş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Arapça’da kadromuzda bulunan Türk fakat Arap ülkelerinde yetişmiş okumuş tercümanlar sayesinde Arapça dilinden 120 dil ve lehçeye çeviri hizmeti sağlıyoruz. Arapça noter onaylı tercüme, Arapça hazırlanmış ticari tercüme, Arapça teknik tercüme, Arapça hukuki tercüme, Arapça edebi tercüme, Arapça makale tercümesi, Arapça tıbbi tercüme, Arapça medikal tercüme, Arapça makine tercümesi, Arapça mekanik tercüme, Arapça akademik tercüme, Arapça elektrik ve elektronik tercümeler, Arapça sözleşme tercümeleri, Arapça pasaport tercümesi, Arapça resmi evrak tercümesi, Arapça web sitesi tercümesi, Arapça kimlik tercümesi, Arapça  diploma tercümesi ve diğer konulardaki her türlü belge, doküman, kitap vb.  tercümeler için hızlı, kaliteli  ve uygun fiyatlarla sunduğumuz tercüme hizmetlerimizdir. Müşterilerimize ücretsiz kargo hizmetimiz devam etmektedir.

türkce-arapca-cevirmen-yeminli

Arapça çapraz tercüme

Arapça’dan Türkçe’ye veya Türkçe’den Arapça diline tercüme işin sadece  bir yönüdür. Günümüzde Arapça’dan bir çok dile bizim çapraz tercüme diye isimlendirdiğimiz çeviri talebi gelmektedir. Örneklemek gerekirse; Arapça – Almanca, Arapça – İngilizce,  Arapça – Fransızca,  Arapça – Rusça,  Arapça -Portekizce,  Arapça – İspanyolca, Arapça – Korece, Arapça – Yunanca, Arapça – Azerice, Arapça – Fince, Arapça -Bulgarca, Arapça – Sırpça, Arapça – Makedonca, Arapça – Farsça vb. 120 dil ve lehçe’de verdiğimiz tercüme hizmetidir.

arapca-sozlu-ardıl-tercuman

Arapça Simultane Tercüme ve Tercüman

Arapça iş yoğunluğu simultane alanında da kendini hissettirmeye başladı. İmge Tercüme Ofisi olarak İstanbul başta olmak üzere ülkemizin 81 ilinde Arapça hem ekipman hem de tercüman hizmeti sağlıyoruz. Arapça’da konusuna hakim en az 5 yıllık deneyimli arkadaşlarımızla hizmet vermekteyiz.  Simultane tercüme (Eş zamanlı tercüme) konuşmacının söylediklerini anında dinleyicilere hedef dile tercüme ederek aktarmaktır. İmge  Tercüme tarafından sağlanan Simultane tercüman, gerekli teknik ekipmanlarla birlikte bu işlemi bir kabin içinde program dahilinde gerçekleştirir. Simultane tercüme hizmeti verdiğimiz alanlar: Teknik tercüme, Ticari tercüme, Finansal Tercüme, Edebi tercüme, Bilimsel tercüme, Ekonomi alanında tercüme, Tıbbi tercüme, Medikal tercüme, Havayolu şirketleri tercümeleri, Spor tercümeleri, Çevre ve  doğa konulu tercümeler, Makine tercümeleri, Tekstil tercümeleri, Otomotiv tercümeleri, Plastik ve Sanayi tercümeleri, Eğitim konulu tercümeler, İnşaat ve Malzemeleri konulu tercümeler, Kimya tercümeleri, Sigorta tercümeleri, İnsan ve Yaşam tercümeleri gibi birçok konuda tercüme verdiğimiz Simultane hizmetimizdir. Simultane Tercüme’de yüzlerce referansımızla oluşturduğumuz güvenle yolumuza devam ediyoruz.

Simultane Teknik Destek ve Ekipman

Simultane’de bünyemizde bulunan ekipmanlarla gücümüze güç katmaya devem ediyoruz. Simultane için gerekli   “Simultane Sistem, Kulaklık, Ses Sistem, Kabin ,El Telsiz, Yaka Telsiz, Kürsü, dvd player+arşiv , Nevigator, Teknisyen” hizmeti de tarafımızdan sağlanmaktadır. Türkiye’nin her yerinde taleplerinizi karşılıyoruz.

arapca-turkce-tercume-fiyati

Arapça Tercüme Ücretlendirmesi

Arapça tercüme talebi geldikten sonra kaliteli hizmet ve tercümenin fiyatı müşterimizi ilgilendiren tarafıdır. İmge Tercüme Bürosu öğrenci ve akademisyenlere özel indirimlerle eğitime destek vermeye devam ediyor. Bunun yanında Arapça tercüme ücretlendirmelerinde

 1. Yıllık çeviri anlaşması indirimi
 2. Proje bazlı tercüme anlaşması indirimi
 3. 50 sayfa ve üzeri çeviri anlaşması indirimi
 4. Yazılı tercüme dışında uzun soluklu simultane ve sözlü çalışmalarda özel indirimler. Firma ve şirketlerimize sağlanmaktadır. İmge Tercüme’de HIZLI, KALİTELİ VE GÜVENİLİR HİZMET İÇİN SİZLERİDE BEKLİYORUZ. İmge Tercüme Bürosu Fiyatlandırma: Word belgesinde “Gözden Geçir” bölümünü tıkladığımızda “Sözcük sayımı” sekmesinden açılan sayfada Karakter (Boşluksuz) bölümündeki veriler ışığında fiyatlandırma yapılır. Arapça Tercüme için fiyat isteyin…