Online Sipariş Oluştur →

Arapça tercüme aslında büyük çoğunluğu Müslüman olan ülkemiz için 2000'li yıllara kadar çokta rağbet gören bir dil konumunda değildi. Bu dönem sonrası Arap ülkeleri ile olan ticari ilişkiler iş adamlarımızın bu ülkelere gitmesi oralardan ticaret için gelenler Arapça Türkçe ve diğer yöne tercüme çalışmalarını bir hayli artırdı. İmge Tercüme olarak Arapça tercüman hizmetimizde anadili Arapça olan tercümanlarla çalışmaktayız. Noter tasdikli büro olarak siz müşterilerimizin yanında yer almaktan mutluluk duyuyoruz.

Arapça Tercüme Talebi

Arapça son yıllarda Orta Doğu'daki ekonomik faaliyetler sonrası inanılmaz bir yükseliş gösterdi. Bu yükselişlerin yanında Arapça da edindiğimiz deneyimlerle binlerce referansa ulaştık. Arapça tercüme talebi müşterimizden geldikten sonra proje sorumlularımız tercümeyi istenen zaman ve konusuna göre sınıflandırır. Acil ama teknik bir tercüme ile acil fakat düz metin arasında ciddi fark vardır. Hem fiyatlandırma hem de tercümanın vereceği emek farklı olacaktır. Tercüme ofisimiz sizden gelen talepler doğrultusunda uygun teklif vererek onay alındıktan sonra tercüme işlemine başlanır. Arapça Tercüman konuya hakim kişilerden seçilir. Çeviri işlemi tamamlanınca editör kontrolü ve son kontrol dediğimiz sadece firmamızın uyguladığı aşamalardan geçerek müşteri talebi doğrultusunda yeminli nüsha veya noterli olarak hazırlanır ve müşterimize teslim edilir.

Arapça Ardıl (Sözlü) Tercüme

Arapça yazılı tercümenin dışında şirketlerin en çok ihtiyaç duyduğu çeviri türü Arapça sözlü tercüme yani ardıl tercümedir. Arapça’da noterli, adli yeminli, tapuya tercüman ve hastaneye çevirmen gibi hizmetlerimizin dışında

 • İş toplantıları
 • özel görüşmeler
 • birebir tercüme
 • yabancı konuk ağırlama
 • refakat
 • iş takibi
 • şirketlere danışmalık
 • telefon görüşmeleri

vb. konularda Arapça konusunda ana dili Arapça olan en az 5 yıllık deneyimli arkadaşlarımızla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Ofisimiz müşteri memnuniyeti odaklı çalışır.

Arapça Hizmetlerimizden Bazıları

Arapça yazılı alanda yeminli, noter onaylı ve apostilli çeviri hizmeit sunan büromuz bu dilde sözlü tercümeden simultaneye, hukuktan eğitime, teknikten sözleşmeye kadar bir çok uzmanlık alanında sizlere destek sağlamaktadıdr. Tercüme talepleriniz için ayrıntılı bilgi isteklerinizi gerek sitemiz üzerinden gerekse iletişim numaralarımızdan 7/24 karşılamaya devam ediyoruz.

 • Diploma
 • Pasaport
 • Transkript
 • Vekalet
 • Doğum belgesi
 • Sözleşme gibi bir çok alanda tercüme büromuzdan hizmet alabilirsiniz. Evrak ve doküman tercümesinde adresiniz İmge Tercüme olsun.

Arapça Çapraz Tercüme

Arapça'dan Türkçe'ye veya Türkçe'den Arapça diline tercüme işin sadece bir yönüdür. Günümüzde Arapça'dan bir çok dile bizim çapraz tercüme diye isimlendirdiğimiz çeviri talebi gelmektedir. Örneklemek gerekirse; Arapça - Almanca, Arapça - İngilizce, Arapça - Fransızca, Arapça – Rusça, Arapça -Portekizce, Arapça - İspanyolca, Arapça - Korece, Arapça - Yunanca, Arapça - Azerice, Arapça - Fince, Arapça -Bulgarca, Arapça - Sırpça, Arapça - Makedonca, Arapça - Farsça vb. 120 dil ve lehçe’de verdiğimiz tercüme hizmetidir.

Arapça Simultane Tercüme ve Tercüman

Arapça iş yoğunluğu simultane alanında da kendini hissettirmeye başladı. İmge Tercüme Ofisi olarak İstanbul başta olmak üzere ülkemizin 81 ilinde Arapça hem ekipman hem de tercüman hizmeti sağlıyoruz. Arapça’da konusuna hakim en az 5 yıllık deneyimli arkadaşlarımızla hizmet vermekteyiz. Simultane tercüme (Eş zamanlı tercüme) konuşmacının söylediklerini anında dinleyicilere hedef dile tercüme ederek aktarmaktır. İmge Tercüme tarafından sağlanan Simultane tercüman, gerekli teknik ekipmanlarla birlikte bu işlemi bir kabin içinde program dahilinde gerçekleştirir.

Simultane tercüme hizmeti verdiğimiz alanlar: Teknik, ticari,siyasi, spor, akademik vb. bir çok konuda Arapça diinde simultane çeviri desteğimiz mevcuttur.

Simultane Teknik Destek ve Ekipman

Simultane’de bünyemizde bulunan ekipmanlarla gücümüze güç katmaya devem ediyoruz. Simultane için gerekli “Simultane Sistem, Kulaklık, Ses Sistem, Kabin ,El Telsiz, Yaka Telsiz, Kürsü, dvd player+arşiv , Nevigator, Teknisyen” hizmeti de tarafımızdan sağlanmaktadır. Türkiye’nin her yerinde taleplerinizi karşılıyoruz.

Arapça Tercüme Ücretlendirmesi

Arapça tercüme talebi geldikten sonra kaliteli hizmet ve tercümenin fiyatı müşterimizi ilgilendiren tarafıdır. Fiyatlandırma: Word belgesinde “Gözden Geçir” bölümünü tıkladığımızda “Sözcük sayımı” sekmesinden açılan sayfada Karakter (Boşluksuz) bölümündeki veriler ışığında fiyatlandırma yapılır. Arapça Tercüme için fiyat isteyin…