İmge Tercüme > YEMİNLİ TERCÜME

Yeminli Tercüme

İmge Tercüme; 120 dilde yeminli tercüme hizmeti sunmaktadır. Noter onaylı istenen tercüme (çeviri) yeminli tercüman tarafından kaynak dilden hedef dile aslına uygun tercüme edilerek noter onayına hazır hale getirilmesi işlemidir. Yeminli tercüme aşamaları nasıl gerçekleşir diye bir soru aklınıza gelirse hemen anlatalım. Siz değerli müşterilerimizden talep gelir. Ardından gelen talep doğrultusunda diyelim ki bir sözleşme metninin yeminli tercümesi hazırlanması istenmektedir. Sözleşme metni ilgili dil ile alakalı tercümana verilir. Tercümesi bittikten sonra editör kontrolüne alınır. Editör kontrolünün ardından eksik noktalar tercüman tarafından düzeltilir. Son olarak bir kontrol işlemine tabi tutulur ve çeviri tamamlanmış olur. Son olarak ta tercümeyi yapan yeminli çevirmen çevirisini imzalar ve müşterimize teslimi gerçekleşir.

Resmi evrak Tercüme

Resmi evrak Tercüme (Çeviri) (Noter Onaylı Tercüme): Nüfus Cüzdanı Tercümesi, Pasaport Tercümesi, Evlilik Cüzdanı Tercümesi, Mahkeme Kararları Tercümesi, Diploma Tercümesi, Transkript tercümesi vb.. Yukarıdaki örneklemelerde de anlatıldığı gibi resmi evrak tercümesi resmi kurumlardan alınan bu genellikle kamu kurum ve kuruluşları olarak nitelendirilebilir. Evrakların yeminli tercüme bürosu tarafından çeviri işlemine tabi tutulması ve sonrasında yeminli tercüman onayından sonra istenirse noter işlemi yapılıp karşı tarafa teslim edilme işlemine resmi evrak tercümesi diye adlandırılır. İmge Tercüme Bürosu olarak resmi evrak tercüme işleminde hem yaptığımız işlerle hemde hızımızla ve sitemiz üzerinden online destek ile 7/24 sizlere sorunsuz hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Ticari Tercüme

Yeminli Ticari Tercüme (Çeviri) (Noter Onaylı Tercüme):Ticari belge Tercümesi, Sözleşme Tercümesi , İhale evrakları Tercümesi, Ticari teklifler Tercümesi, Raporlar, Bankacılık evrakları Tercümesi vb… Ticari tercüme isminden de çıkarım yapacağımız üzere genelde şirketlerin ve büyük kurumların ihtiyaç duyduğu tercüme türüdür. Ticari tercümede en önemli konu riskin büyük olmasıdır. Zira öyle anlaşmalar yapılmaktadır ki çeviride yapılacak en küçük hata tarafları zor durumda bırakabilir. Bu bilgiden hareketle ülkemizin sayılı üniversitelerinden mezun yurt dışında yüksek tahsil yapmış ve konunun uzmanı tercümanlarla çalışarak hatasız çeviri için gayret gösteriyoruz.

Pazarlama Tercüme

Pazarlama Tercüme (Çeviri) (Noter Onaylı Tercüme): Katalog Tercümesi, Broşür Tercümesi, Reklam Tercümesi, Basın Bültenleri Tercümesi vb… Pazarlama çevirisi aslında gelinen ekonomik hayatta yapılan üretimlerin pazarlanma zorunluluğu göze alındığından en önemli tercüme türlerinden bir tanesidir. Ticari hayatta faaliyet gösteren firma ve kurumlar yaptıklarını iç piyasa dışında dünyaya satmak istediklerinden bir çok görsel yazılı ve video tarzı materyalle tanıtımlar yaparak yeni pazar ararlar. Bu noktada pazarlama tercümesinde uzman çevirmen arkadaşlarımızla firmalarımıza kaliteli ve sonuç odaklı yeminli çeviri hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Tıbbi ve Medikal Tercüme

Tıbbi ve Medikal Tercüme (Çeviri) (Noter Onaylı Tercüme): Prospektüs Tercüme, Tıbbi ürün lisans ve patentleri Tercümesi, Etiketler Tercümesi, Kurum Literatür ve Broşür evrakları Tercümesi, Ruhsat Varyasyon belgeleri Tercümesi, Kitapçıklar, Uzman Raporları Tıbbi (Medikal) Makaleler Tercümesi vb… Tıp ve medikal alan bir biri ile yakın ilişkide iki daldır. Her ikisindeki yenilikler bir birini etkileyerek gelişmeye açıktır. Tercümede bu anlamda medikal veya tıp alanında olsun birbirleri ile yakın ilişkide oldukları için iki konuyada hakim tercümanlarla çalışma prensibimiz sayesinde yüzlerce hastane, medikal malzeme firması ile çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.  Detaylar için tıbbi ve medikal tercüme sayfamıza bakabilirsiniz.

Finansal Tercüme Çeviri (Noter Onaylı Tercüme)

Yıllık raporların Tercümesi, Prospektüsler Tercümesi, Banka Raporları, Poliçeler, Hisse dokümanları, Kar ve zarar raporları, Sigorta poliçesi Tercümesi vb.. Finansal çeviri iş dünyasının vazgeçilmesi finans para akışını yönlendiren finansal faaliyetleri düzenleyen tercüme türü. İmge Tercüme olarak finansal tercümede ekonomi ve finans alanında uzman ve tercüme yapılacak dile göre anadil seviyesinde donanıma sahip yeminli tercümanlarla tercüme desteği veriyoruz.  Tercümanlarımızın çoğunluğu ekonomi ve finans alanında yüksek öğrenim almış kişilerden oluşmaktadır. Yeminli finansal tercüme talebi geldiğinde önce konusuna göre tercüman seçimi tarafımızdan yapılır ardından iş ilgili tercümana verilerek çevirisi tamamlanır. Son olarak ta kontrol işlemine tabi tutularak ücretsiz kargo servisimizle teslim sağlanır. İşinizi riske atmadan kalitemizle ve güler yüzümüzle tanışın.

Teknik Tercüme Noter Onaylı Tercüme

Teknik şema ve kitapçıkların Tercümesi, Teknik Şartnamelerin Tercümesi, Kullanım kılavuzları Tercümesi, Garanti belgeleri tercümesi vb… Tercüme yapmak zor teknik tercüme yapmak daha zordur. Zira teknik çeviri yaparken dil bilgisinin yanında program bilgisine de ihtiyaç duyarız. Şirketlerin çalıştığı tasarım çıkardığı programlar hakkında en azından kullanım şekli ile ilgili temel bilgilere sahip olursak ortaya sorunsuz bir çeviri çıkarı. Ofisimiz teknik tercümede kökeni ve altyapısı teknik eğitimli tercümanlar ile çalışarak hatasız çevirilerini müşterilerine sunmaya devam ediyor. Noter onayına ihtiyaç duyduğunuz tüm dillerde ve her türlü evrakta İmge İstanbul Tercüme Bürosu size hizmet vermek için her an yanınızda..

Yeminli tercüme nedir?

Noter aracılığı ile yeminli tercüme belgesine sahip tercüme uzmanlarımız tarafından oluşturulan tercüme işlerine yeminli tercüme denir. Bir tercüme bürosunun yeminli tercüme hizmeti verebilmesi için bünyesinde noterden yemin belgesi sahibi olan tercümanlar bulunduruyor olması gereklidir. Ancak bu şekilde yeminli tercüme bürosu yapılan tercümenin altına imza ve kaşesini vurabilir. Bir başka anlatımla yeminli tercüme, hangi dilden hangi dile olursa olsun, yapılan çeviri işini resmi bir çeviri şirketinin sahiplenmesidir. Kritik konularda yapılan tercüme işlerinde resmi bir sorumluluk alınması ihtiyacı sebebi ile yeminli tercüme hizmeti doğmuştur.

Neden yeminli tercüme?

Bilindiği gibi kritik konularda, özellikle uluslararası ticaret gibi konularda bir kelimenin bile çok büyük ve hayati önemi vardır. Sebebi ise, yerel ya da uluslararası hukukta bir kelimenin dahi tarafları alacaklı-borçlu ya da haklı-haksız gibi sonlandırıcı nitelikte önem arz eden pozisyonlarda bırakmasıdır. Bu aynı zamanda “yeminsiztercümenin de ne olduğunu anlatmaktadır. Kişisel çeviri işlerinde pek önemli olmasada, hukuk, ticaret ve benzeri ciddi meselelerde yazışırken kelimesi kelimesine tam ve açık bir ifade kullanmak, yakın ve uzun vadede haklarınızın korunması, tarafların sorumlulukları gibi hayati önem taşıyan maddelerin bilinmesi adına yeminli tercüme çok önemlidir.

Yemin zaptı ve yeminli tercüme

Tercüme büroları yeminli olabilmesi için ilgili dillerde noterden imza yetkili tercümanları kadrosunda bulundurması zorunludur. İmge Tercüme Bürosu 120 dilde bünyesindeki yeminli çevirmenlerle profesyonel ve yeminli çeviri hizmeti sunmaktadır.

Yeminli Tercümenin Önemi

Neden yeminli tercümana ihtiyaç duyulmaktadır? İşte bu sorunun cevabı çok önemli. Günümüzde artık yurt dışından büyük paralarla anlaşmalar yapılmaktadır. Hatta bazı anlaşmalar var ki gerek şirketiniz gerekse kişiler açısından hayati önem taşımaktadır. Bu gibi durumlarda şirketler en ufak bir hataya bile mahal vermemek adına önlemler alırlar. Tercüme konusu da bu noktada büyük önem taşımaktadır. Çünkü yapılan tercüme sonucunda herhangi bir hata ile karşılaşılırsa veya en ufak bir yanlış anlama söz konusu olursa belki de şirketin o anlaşmadan zarara uğraması söz konusu olmaktadır. İşte bu noktada böyle bir durumla karşılaşılmaması adına yeminli tercüme büyük önem taşır. Her dili biliyorum diyen kişi çeviri yapmaya kalkarsa bu hatalar çoğalır bundan dolayı da yeminli tercüme büroları doğmuştur. Kadrosunda deneyimli ve ülkemizin sayılı üniversitelerinden mezun çalışanları bulunan İmge Tercüme Bürosun sorunsuz yeminli tercüme hizmeti ile yanınızda. Dil farkı gözetmeksizin İngilizce, Almanca, Arapça ve Rusça vb. 120 dilde yeminli tercüme desteği vermeye devam ediyoruz.

Yeminli Tercümelerimiz

Yeminli tercüme ister evrak isterseniz dosya vb. dokümanlar olsun yeminli çeviri gerektiren her türlü işlemde 150 yakın dilde hizmetinizdeyiz. İmge Tercüme bünyesinde barındırdığı, İngilizce Yeminli Tercüman, Almanca Yeminli Tercüman, Arapça Yeminli Tercüman, Rusça Yeminli Tercüman, Portekizçe Yeminli Tercüman, Fransızça Yeminli Tercüman, Türkmence Yeminli Tercüman, Çince Yeminli Tercüman, Japonca Yeminli Tercüman, Ukraynaca Yeminli Tercüman, Sırpça Yeminli Tercüman, İtalyanca Yeminli Tercüman, Romence Yeminli Tercüman, Bulgarca Yeminli Tercüman, Farsça Yeminli Tercüman, Azerice Yeminli Tercüman, Kazakça Yeminli Tercüman, Yunanca Yeminli Tercüman, Boşnakça Yeminli Tercüman, Gürcüce Yeminli Tercüman, Çekçe Yeminli Tercüman gibi 150’ye yakın dilde yeminli tercüme hizmeti İstanbul Şişli’de bulunan ofisimizde hizmet veriyoruz. Yeminli Çeviri için fiyat isteyin… 10 dakikada teklif ile size geri dönüş sağlayalım.