Apostil Tasdikli Tercüme

Apostil: Bir tercümenin veya resmi evrakın yurt dışında geçerlilik kazanması için noter onayından sonra kişinin bulunduğu kaymakamlık veya valilikten tercüme belgesine aldığı onaydır. Apostil tasdikli tercüme de büromuz İstanbul’da sizlerin adına apostil alarak işlerinizde bir adım önde olmanızı sağlamaya devam ediyor.

Apostil Hangi Durumlarda İstenir

Apostil eğer evrak yurt dışından geliyor ise özellikle doğum belgesi, ölüm evrakı, bekarlık belgesi, okul diploması ve transkript gibi evrakların alındığı ülkeden Türkiye'de kullanılabilmesi için apostil tasdiki yapılıp ülkemize gelmesi gerekir. Eğer Türkiye'den yurt dışına evrak çıkaracaksanız ve yurt dışında kullanacaksanız evrakın çevirisi noteri yapılır ve gidilecek ülke için kaymakamlık ve valilikten apostil alınarak o ülkede kullanılır. Türkiye'de yabancı dilde evrakların muhakkak apostilli olarak gelmesi gerekir. Örnek Almanya'da boşanan çiftin burada bekarlık kaydı alabilmesi için boşanma kararının apostilli olması çeviri ve noterinin Türkiye'de yapılması ile ancak resmi kurumlarda işlem yapılır.

Orta Asya veya Kardeş Ülkelerden Gelen Evraklarda Apostil Sorunu

Ülkemizde Türki Cumhuriyetlerden gelen bir çok vatandaşın yaşadığı sorunlardan bir tanesi de özellikle evrakların apostil şehri vurulmadan sadece evrakın orjınali ile Türkiye'de işlem yapmak isteme sorunudur. Bunun ana nedeni Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Tacikistan, Kırgızistan ve Kazakistan gibi ülkelerden gelen kardeşlerimizin bir çoğu o ülkelerdeki prosedürlerden ötürü örneğin Türkiye'de evlenmek için gerekli olan doğum belgesi veya bekar olduğunu gösteren evrakın sadece orjınali ile ülkemize gelir ama burada işlem yapmak istediğinde resmi kurumlar apostil damgası ister. Bu sorun yaşanmaması için bu evrakların orjinallerine alındıkları ülkelerden apostil alınması veya Türkiye'de bulunan konsolosluk yada ilgili ülke elçiliklerinden kaşe imza yapılması gerekir. Bu işlemin ardından Türkiye'de evrak geçerli olması için evrakın ofisimize ulaştırılması ve çeviri noter sonrası ise ülkemizde istediğiniz kurumda işlem yapabilirsiniz. Türkiye'nin apostil onaylı tercüme bürosu olarak 160 dilde bizlerden hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Apostil Onayı ve Çevirisi

Bazen yurt dışından da Türkiye’de kullanılması için apostilli evraklar gelir. Onlarında tercümeleri ve sonrasında noter onayları tarafımızca yapılmaktadır. Apostil onaylı çeviri hizmetimiz haftanın beş günü devam etmektedir. Mesai saatleri içinde bizimle bağlantıya geçerek apostil hizmeti ve desteği alabilirsiniz.

Apostil Olması Zorunlu Belgeler

Apostil resmi işlemler yaparken evrakınızın ülkeler arasında geçerli olduğunun onayıdır. Apostil Türkiye'de ülkelere göre "kaymakamlık ve "valiliklerce" verilmektedir. Ancak yurt dışından gelen evrakların apostilleri ise ülke kanunları gereği hangi kuruma bu yetki verildi ise oradan alınır. Bazı ülkelerde nufüs müdürlükleri bu yetkiyi taşırken bazı ülkelerde noterlerde apostil damgalı evrak vermektedir. Peki apostil olması gerekli belgeler nedir diye soracak olursanız genelde apostil şartı aranan evraklar şunlardır.

 • Doğum belgesi
 • Bekarlık evrakı
 • Diploma
 • Transkript
 • Boşanma evrakı
 • Vekaletname
 • Sözleşme gibi evraklarda apostil damgası aranır. Resmi işlemler esnasında evrakı kontrol eden kurum bu damgayı göremez ise işlemi yapmaktan geri durabilir bu bakımdan kurumların isteği ile apostil istenen evraklar farklılaşsada genel olarak en çok bu evraklara apostil istenir

İstanbul'da Apostil Çeviri Hizmetlerimiz

İstanbul dünyanın sayılı metropolerinden biri. Bu bağlamda bir çok vatandaşımız veya müşterimizin şehrimizin farklı noktalarında apostilli tercümeye ihtiyaçları olmaktadır. Müşterilerimize daha iyi hizmet için apostil onayını ilçelerimize indirgedik.

 1. Adalar
 2. Arnavutköy
 3. Ataşehir
 4. Avcılar
 5. Bağçılar
 6. Bahçelievler
 7. Bakırköy
 8. Beşiktaş
 9. Esenyurt
 10. Fatih
 11. Kadıköy
 12. Taksim
 13. Sarıyer
 14. Ümraniye
 15. Zeytinburnu

gibi ilçelerde çeviri ofisimiz yeminli tercümanlarımız ve ekibimizle apostil çeviri hizmeti sunmaya devam ediyor.

Apostilli Tercüme ve İşlem Aşaması

Tercüme ofisimiz yurt dışında kullanacağınız resmi evrak, belge doküman vs. ne olursa olsun her türlü evrakta 160 dilde hizmetinizde. Firmamız noter işlemleri ve apostil onaylarında bünyesinde bulundurduğu yardımcı elemanlarla hızlı bir hizmet sunar. İşlerin hızlı ilerlemesi için apostil onayları ve noter işlemleri tarafımızca takip edilerek evraklar sizlere teslim edilir. İster yurt dışından gelen belgeler için isterseniz de yurt dışına çıkacak evraklar için apostil hizmeti tarafımızca sağlanır.

Apostil’de Çeviri Dilleri ve Ülkeler

İstanbul’un en köklü firması olan İmge Tercüme Bürosu 120 dilde apostil çeviri hizmeti sunmaktadır. Dillerimizden birkaç örnek vererek sizleri bilgilendirelim istedik.

 • İngilizce dili için İngiltere ülkesi başta olmak üzere tüm ülkelere apostil almaktayız.
 • Almanca dilinde ve Almanya ve Avusturya için apostil hizmeti.
 • Arapça dili için tüm Arap ülkelerine apostil hizmetimiz valiliklerden alınarak vardır.
 • Rusça için Rusya başta olmak üzere tüm Rus dili konuşulan ülkelere apostil.
 • Fransızca için Fransa ülkesi ile bu dilin konuşulduğu tüm Akdenize kıyısı olan ülkeler ve Afrika ülkelerine apostil.
 • Bulgarca dili için Bulgaristan'a apostil

gibi 120 dilde ve tüm apostil anlaşmasına taraf olan ülkelere hem çeviri hemde apostil onay hizmeti tarafımızca verilmektedir.

Evrakın yurtdışında geçerli olabilmesi için kaymakamlık ve valilik onayı tarafımızca yapılır. Apostilli evraklarınıza ayrıca çeviri ve noter tasdik desteği sunuyoruz.
www.imgetercume.com
Apostil Tasdikli Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.