Denklik Belge Tercüme

Denklik Belgesi: yurt dışından alınan öğrenci diplomalarının ülkemizdeki okullar ile denk olduğunu gösteren belgeye denir. Diplomaların tercümeleri sonrası noter onayları yapılır ve YÖK’e gönderilerek denklik alınır. Genelde üniversite diplomaları için bu belge alınır. Alınan dersler tercüme ettirilerek ülkemizde diplomanın geçerli olması sağlanır. Denklikte iki ülkede aldığı derslerin uygunluğuna bakılır. Ofisimiz denklik belgesi tercümelerinde yeminli tercümanlarımızla sizlerleyiz.

Denklik Belgesi Çevirisi

Denkliği ülkemizde Yüksek Öğretim Kurulu olarak bilinen YÖK verir. Yök'e evraklar tercüme edilerek gönderilir. YÖK Ankara'daki merkezinde elden teslim ile daha hızlı sonuç almak mümkündür. Evraklar burada kontrolden geçtikten sonra ülkemizde eğitim alanınıza göre denklik belgeniz sizlere verilir. Bir çok dilde sizlere denklik hizmeti tercümesi vermekteyiz.

 1. Arapça
 2. İngilizce
 3. Almanca
 4. Rusça
 5. Ukraynaca
 6. Çekçe
 7. Macarca
 8. Lehçe
 9. İspanyolca
 10. İtalyanca
 11. Çince

gibi aklınıza gelebilecek 120 dilde yeminli ve noter tasdikli tercüme hizmeti sağlamaktayız. YÖK genel olarak belgelerin özellikle diploma ve transkriptlerin noter onaylı olmasını ister.

Denklik Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar

Denklik belgesi almak için öncelikle yurtdışında eğitim görmek gereklidir. Orada üniversite eğitimini tamamlayanlar ellerindeki;

 • Diploma
 • Aldıkları dersleri gösteren not belgeleri
 • Transkriptlerini

tercüme ettirerek ardından noter onayı ile gerekli başvuruları yaparak denklik belgesi almaya hak kazanırlar.

Denklik Belgesi Tercüme Fiyatları

Denklik belgesi alacak müşterilerimiz tercüme fiyatlarını merak ederler. Bu konuda kısa bir açıklama yapmak gerekirse; Denklik belgesi alacak

 1. Diploma ve transkirptlerin kaynak dili ve hedef dilleri belirlenir.
 2. Denklik belgesi için evrakların karakter sayısına bakılır.
 3. Denklik belgesi için müşteri tarafından istenen teslim zamanı ve resmi onay durumlarına bakılarak

tercüme fiyatı verilir. Tercüme ücretleri konusunda net bilgi için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Yurt dışında okudunuz diplomanıza denklik alacaksınız tüm evraklarınız YÖK kurallarına uygun tarafımızca tercüme edilmektedir.
www.imgetercume.com
Denklik Belge Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.