Doğum Belgesi Tercüme

Doğum belgesi: Bir bebeğin veya çocuğun doğumunu gösteren belgeye doğum belgesi denir. Doğum belgesi tercümesi dünyanın her yerinde istenen bir evrak olduğu için yeminli tercümanlar tarafından çevrilmelidir.Çeviri ofisimiz doğum belgesi tercümelerinde yılların tecrübesi ile yanınızda.

Doğum Belgesi Çevirisi

Ofisimiz şirketlere her konuda yardımcı olduğu gibi doğum belgesi çevirilerinde de kişi ve kurumlara hizmet veriyor. Tercüme şirketimiz doğum belgesi tercümesi sonrası noter onay işlemleri ve apostil onaylarını sizler için tamamlıyor. Doğum belgesi evrakını biraz tanımlamak gerekir. Doğum belgesi kişi dünyaya geldiğinde kişiye hastane tarafından verilen ilk evraka doğum belgesi diyoruz. Bu evrak ile işlem yaparken iki farklı yöntem vardır. Öncelikle Türkiye'de doğmuş bir kişinin doğum belgesi çevirisi sürecini anlatalım. Türkiye'de doğan şahıs doğum evrakı tercümesi için eğer yurt dışında bu evrak ile işlem yapacak ise süreç şöyle işleyecektir. Öncelikle doğum belgesine hangi ülkede kullanılacak ise Türkçesine önden apostil alınır. Ardından bu evrak istenen dile tercüme edilir. Sonra ilgili dile noter onayı alınır. Ardından ise ikinci apostil dediğimiz yurt dışında doğum belgesinin kullanımı için valilik ve kaymakamlıklardan apostil alınır. Bu alınan apostil ile doğum belgesini Türkiye dışında istediğiniz ülkede rahatça kullanabilirsiniz.

Yurtdışından Gelen Doğum Belgesine Apostil

Doğum belgesi evraklarında en çok soru alan konulardan bir tanesi de doğum belgesine apostil alınması mevzusudur. Özellikle yurt dışından gelenlerin ülke olarak belirtmek gerekirse Rusya, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kazakistan, Bulgaristan, Yunanistan, İran, Fas, Arabistan, Cezayir, Tunus, Ukrayna, Moldova, Bosna Hersek, Makedonya, Almanya, Gürcistan vb. ülkelerden ülkemize gelen vatandaşların evraklarındaki eksiklerden bir tanesi de doğum belgesi evraklarında apostil alınmadan sadece evrakın aslının ülkemize getirilmesidir. Yani her hangi bir ülkeden doğum bekgenizi getirdiğinizde eğer o evrakta apostil yoksa Türkiye'de hiç bir kurumda doğum belgesi geçerli olarak kabul görmez. Doğum belgesi evrakının geçerli olabilmesi için bu evraka kendi ülkesinde devlet onayı yani apostil alınması şarttır.

Eğer ülkenizden doğum belgenizi apostilsiz getirirseniz Türkiye'de işlem yapabilmek için ülkemizde bulunan konsolosluk veya elçiliklere bizzat başvurarak evrakın aslına apostil almanız şarttır. Evraka apostil veya konsolosluk onayı aldıktan sonra yapılması gereken süreç ise şöyledir. Evraka apostil alındıktan sonra evrakın aslı ve apostili Türkçe diline hangi dilden ise tercüme edilir. Ardından tercüme edilen evrak noter onayından geçirilerek Türkiye'de dilediğiniz kurumda kullanabileceğiniz hale getirilir.

Doğum Belgesi Türkiye'de Çeviri Ve Noter Yapılmalıdır

Doğum belgesinde özellikle yurt dışından gelen evraklarda yapılan yanlışlardan bir tanesi de evrakın yurtdışından çeviri ve noter onaylı şekilde ülkemize getirilmesidir. Ancak doğum belgesinin ülkemizde resmiyet kazanabilmesi için Türkiye'de tercüme ve noterli yapılması şarttır. Aksi takdirde iki defa noter ve çeviri yaptırmak durumunda kalacaktır bu evraka ihtiyacı olan müşterilerimiz.

Doğum Belgesi Tercümelerinde Onaylar

Doğum belgesi çevirilerinde onaylar şu şekildedir.

 • Yeminli doğum belgesi çevirisi
 • Noterli doğum evrakı tercümesi
 • Son olarak apostil onaylı doğum belgesi çevirisi gibi onaylar bu evrak için yapılmaktadır. Doğum belgesi çevirilerinde ofisimiz sizlere EFT, Havale ve Kredi Kartı ile hizmet vermektedir. Ofisimizden ister online isterseniz de mail veya Whatsapp üzerinden çeviri hizmeti alabilirsiniz. Doğum evrakında bir çok dilde sizlere hizmet sunmaktayız. Bu dillerden bazıları ise şöyledir.
 1. İngilizce
 2. Almanca
 3. Arapça
 4. Fransızca
 5. Rusça
 6. Türkmence
 7. Kazakça
 8. Özbekçe
 9. Kırgızca
 10. Ukraynaca
 11. Bulgarca
 12. Azerice
 13. Farsça gibi bir çok dilde tercüme büromuzdan çeviri hizmeti alabilirsiniz. Tercüme bürosu olarak 24 saat kesintisiz hizmetinizdeyiz.
Doğum belgesi tercümelerinde belgenizi yükleyin teklif alın Kredi kartı, EFT, ve Havale gibi ödeme sonrası çeviriniz hızlıca tamamlanarak tarafınıza teslim edilir.
www.imgetercume.com
Doğum Belgesi Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.