Nikaha Yeminli Tercüman

Yabancı bir kişi ile evlilik hazırlığı yapıyorsunuz. Türkiye’de evlenebilmek için bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekiyor. Partnerinizin evlilik ile ilgili evraklarının tercümelerinin yapılması sonrasında da bunlar onaylı yeminli tercüman tarafından tasdiklendikten sonra nikah dairesine teslim etmeniz gerekir. Nikah evrakları veya evlilik evrakları tamamlandıktan sonra kalan son aşama nikah akdinin gerçekleşmesidir. Yabancı bir kişi ile nikah merasimi gerçekleştirmek için ilgili kişinin dili veya genel olarak şahsın bildiği bir dil mesela İngilizce bilen noter yeminli bir tercümanda evrakları ile birlikte törende hazır bulunmak zorundadır. Tüm bu açıklamalar ışığında tercüme bürosu olarak; nikaha yeminli tercüman desteği istediğiniz dilde tarafımızca verilmektedir. Bu prosedür bizlerin yurtdışında evlenmesinde de geçerlidir.

Nikaha Yeminli Çevirmen

Nikah öncesi hazırlıklarda yönlendirme ve bilgi paylaşımı tarafımızca yapılmaktadır. Nikah için gerekli belgeler başvuru aşaması ve başvuru yerleri hakkında ayrıntılı bilgi ofisimizden alabilirsiniz.

 • Pasaport
 • Bekarlık belgesi
 • Doğum belgesi

gibi evrakların evlilik esnasında yeminli tercüman imzalı ve noter tasdikli olması istenir. Yurt dışından evlenmek için ülkemize müracat edenler bekarlık ve doğum belgesini apostilli almak zorundadır. Aynı şekilde ülkemizden yurt dışında evleneceklerde bu prosedüre uyarlar. İstanbul başta olmak üzere 81 ilde nikahlara çevirmen hizmeti.Önceden rezervasyonlarda evlenecek çiftlere indirim imkanı.Ofisimiz evlilik için tercüman çevirmen desteğini 120 dilde vermektedir. Çevirmen arkadaşlarımız belirttiğiniz gün ve saatte ilgili evlendirme dairesinde sizlerin mutluluğa ilk adımında yanınızda olmaktan mutluluk duyacaktır. Ülkemizde en fazla talep gelen diller şunlardır.

 1. İngilizce
 2. Arapça
 3. Rusça
 4. Fransızca
 5. Felemenkçe
 6. Portekizce
 7. Romence
 8. Bulgarca
 9. Ukraynaca
 10. Azerice

gibi diller başı çekmektedir.

Nikaha Tercüme Ücretleri

Nikahlarda tercümanlık yapabilmek için çevirmenin noter yeminli tercüman olması şarttır. Tercüman ücretleri şu şekilde belirlenir.

 • Tercümanın görev yapacağı yer
 • Saati - süresi
 • Şehir içi - dışı
 • Dil

bu kriterlere bakılarak noter yeminli tercüman için nikah akdi sırasında tercüman ücreti belirlenir. Önceden rezervansyon durumlarında ek indirimler uygulanır.

Evliliğe ilk adımı ofisimizle atın Türkiye'nin her yerine nikaha tercüman hizmeti. Tüm dillerde yanınızdayız.
www.imgetercume.com
Nikaha Yeminli Tercüman/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.