Pasaport Tercüme

Pasaport ülkeler arası dolaşımda kullandığımız kimlik belgemizdir. Ülkemizde kullandığımız kimliğin yurt dışı şekline veya yurt dışına çıkabilmek için istenen uluslararası belgeye pasaport diyoruz. Pasaporta dünyaya açıldığımız en temel evrakımız desek sanırım tam ifadesini bulmuş oluruz. Tercüme büromuz 160 dilde 1 5yılı aşkın sürede pasaport çeviri hizmeti sunmaktadır. Gelin pasaport çevirisini ayrıntılı olarak inceleyelim.

Pasaport Tercümesine Nerelerde Gereksinim Duyulur

Pasaport tercümesi bizlere bir çok konuda gerekli olmaktadır. Örnekleri vererek konuya daha da açıklama getirelim.

 • Öğrenciler için okumaya veya yurt dışına çıkacaksak (tatil, vize işlemleri, yarışma, turizm dışı işler vb) çeviri gerekir.
 • Şahıs olarak turistik çıkış yapılacaksa (vize alırken, turistik seyahat, iş görüşmesi, ailevi ziyaretler, ticari durumlar vb.) pasaport tercümesi talep edilir.
 • Resmi kurum çalışanları vize veya turizm amaçlı çıkarken pasaport çevirisi başvurduğu kurumlarca talep edilebilir.
 • Çocuklar için muvafakatname çıkarmak durumlarında veya doğum belgesi onaylanma durumlarında istenir.
 • Türkiye'de yaşayan yabancılar yurt dışına vekalet vermek istediklerinde pasaport tercümeleri istenir.
 • Yine Türkiye'de yaşayan iş sahipleri yurt dışına vekalet ile yetki verirken pasaport çevirisi talep edilir.
 • Yabancılar Türkiye'de (oturuma başvururken, okul kayıtlarında, adres kayıtlarında, banka hesap açmalarında, gayrimenkul alırken, hastanede ameliyat vb. işlem yaptırırken, sağlık kurulu veya nakil işlemlerinde, noterde işlem yaparken, ev kiralama işlemlerinde, su, elektrik ve doğalgaz kayıtlarını üzerine alırken, araç satın alma işlemlerinde, nüfus dairelerinde işlem yaparken vb. bir çok alanda pasaport çevirisine ihtiyaç duyulur.

Pasaport Çevirisi Yeminli Tercüman İmzalı Yeterli Olur Mu?

Pasaport çevirisi sadece yeminli olarak yeterli olduğu durumlar olduğu gibi başvuracağınız kurumların isteklerine göre de noter tasdiki ayrıca istenir. Evrakı nerede kullanacağınıza göre ofisimizden danışmanara danışarak bilgi alabilir ve ona göre de evrakınıza işlem yaptırabilirsiniz.

Pasaport Tercümesinde Noter Onayı Şart Mıdır?

Pasaport tercümelerinde genelde özellikle resmi kurumlarda yapılan işlemlerde noter onayı istenmektedir. Resmi kurumlar vekalet, noter işlemleri tapu veya oturum izinleri yada okul kayıtları vb. durumlarda kayıtları tutmak ve kişiye ülke bazında bir şekil verme adına evrakları genelde noter onaylı tercüme istemektedirler. Pasaport tercümeleri için ofisimiz sizlere 160 dilde noter onaylı hizmet sunar.

Pasaportlarda İngilizce Neden Ortak Dildir?

Pasaportlarda İngilizce dünyadaki bir çok dile rağmen ortak dil konumundadır. Özellikle pasaport çevirilerinde Türkçe yönüne yapılan çevirilerde dil farketmeksizin genelde çeviriler İngilizce Türkçe yönüne yapılır. Ancak bazı dillerde pasaportlarda bazı açıklamalar sadece o ülke diline özgü olduğıundan onları anadil üzerinden çevirme zorunluluğu vardır. Ancak Türkçe'den diğer dillere pasaport çevirisi yaparken bu durum söz konusu değildir. Ve bu çeviri türü diğerine göre daha pahalıdır.

Online, Mail (Whatsapp) veya Ofise Gelerek Pasaport Çeviri Hizmeti

Pasaport çeviri işlerinde ofisimiz size tüm dünya dillerinde çeviri noter 30 dakika içinde hızlı hizmet sunmaktadır. Türkiye'nin veya dünyanın neresinde olursanız olun pasaportunuzun resimli sayfasını okunaklı şekilde tarafımıza ulaştırın çeviri ve noter tasdiğini dilediğiniz dile veya dilden hemen yapalım. İster mail ile bu hizmeti alın istersenizde mail veya ofisimize gelme zahmetine girmeden internete girin sitemizde hemen pasaport tercümesi için resimli sayfanızı yükleyin hızlıca çeviri ve noter tasdik işlemlerini seçin ödemenizi EFT, Havale ve Kredi kartı ile yapın işleminiz hemen başlasın. Saat süre olmadan çeviri desteğimiz yanınızda.

Pasaport Çevirisi İstiyorsanız 160 Dilde Ofisimiz Yanınızda

 1. Almanca
 2. İngilizce
 3. Sıprça
 4. Hırvatça
 5. Arapça
 6. Lehçe
 7. Korece
 8. Çince
 9. Rusça
 10. Azerice
 11. Türkmence
 12. Bulgarca
 13. Romence
 14. Yunanca

gibi aklınıza gelebilecek 160 dilde yeminli ve noter tasdikli pasaport tercüme hizmeti ile yanınızdayız. Ofisimiz sizlere mail, telefon, whatsapp, skype veya ofisimize gelerek vb. diğer yollardan sizlere olabilecek en kısa sürede sizlere tercüme desteği vermekteyiz.

Pasaport Tercüme Ücretleri

Pasaport tercümesinde işinize riske atmayın işlerinizde sorun yaşamayın. Ofisimizden pasaport çeviri talebinde bulunduğunuzda 10 dakika içinde proje sorumlularımız sizlere geri dönüş yaparak tercüme fiyat ve teslim zamanı ile ilgili bilgi verirler. Pasaport tercüme fiyatları dillere göre çeşitlilik göstermektedir. Ofisimiz sizlere hızlıca bilgileri aktarırken dilerseniz sitemizdeki online tercüme linkine girerek buradan çevirisi istediğiniz pasaportu yükleyip yeminli tercüme ücreti veya noter onaylı pasaport çeviri ücreti, apostil onaylı pasaport çeviri desteği vb. gibi diğer ücretleri de pasaport üzerinden de alabilirsiniz.

Pasaportunuzun resimli sayfasını çekin sitemize yükleyin teklif alın ödeme sonrası çeviriniz hemen başlasın. Sitemizden yeminli, noterli ve apostil onaylı pasaport tercüme hizmeti alabilirsiniz.
www.imgetercume.com
Pasaport Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.