Senaryo Tercüme

Senaryo çeviri veya senaryo tercümesi içinde yoruma açık bir tercüme türü olduğu için gerçekten zor ve meşakkatli bir iştir. Senaryo çevirisi yapacak tercümanın iki dili de anadili seviyesinde bilmesi kültürüne hakim olması gereklidir. Senaryo çevirisi yapılırken çevirmen hangi kaynaktan tercüme yapılıyorsa o kaynağı incelemeli ayrıntıları ile anladıktan sonra tercüme için bir plan dahilinde çeviriyi yapmalıdır. Senaryo tercümlerinde bir çok çeviri alanı vardır.

 1. Diziler için çeviri
 2. Film çevirileri
 3. Kısa film dediğimiz videoları tercümeleri
 4. Roman veya hikayelerden uyarlanan senaryo çevirileri
 5. Tiyatro oyunlarından derlenen çeviriler
 6. Çizgi filmlerin tercümeleri
 7. Reklam ve senaryoları tercümeleri

Ofisimiz bu ve benzeri makalemizde ismi geçmeyen tüm içeriğinde senaryo geçen video, kısa film kayıt vb. tüm materyallerin tercüme işlemlerini yapmaktadır.

Senaryo Tercümelerinde Onaylar

Senaryo çevirilerinde ofisimiz yapılan tercümeleri yeminli tercüman kadrosu ve onların imzaları altında yapmaktadır. Senaryo tercüme veya çevirilerinde de istenen onay şekli genelde yeminli tercüman imzalı çeviriler talep edilmektedir. Ofisimizden dilediğiniz dilden istenen dile bu tür çeviri taleplerinizi karşılayabilirsiniz.

Senaryo Çevirisi Yaptığımız Örnek Diller

Ofisimiz senaryo ile ilgili bir çok alanda tercüme hizmeti vermeye devam ederken ülkemizde en çok çeviri talebi gelen diller ise şunlardır.

 • İngilizce
 • Arapça
 • Almanca
 • Fransızca
 • Farsça
 • Hintçe
 • Bulgarca
 • Boşnakça
 • Türkmence
 • Darice vb. dillerde ofisimizden destek alabilirsiniz. Özellikle son yıllarda Türk dizi sektörünün gösterdiği başarılar ile Arap dünyasına dizilerin satılması İngilizce ve Arapça tercüme isteklerini artırmıştır. Bunun yanında ise ticari hayatta işlem yapan firmaların ürünlerini satmak için yaptıkları videoları farklı dillerde tercüme ettiği de ortadadır. Çizgi film ve oyun sektöründeki gelişmeler ile sağlık sektöründe yapılan filmlerin tanıtımları ile bir çok dil kullanılmakta ve bu amaçla yapılan reklamlar ile yeni müşteriler hedeflenmektedir.

Senaryo Çeviri Ücret Hesaplamaları

Senaryo tercümelerinde klasik yöntemlerle ofisimizden mail, telefon veya diğer iletişim yolları ile hızlıca teklif alabilirsiniz. Bunun yanında Türkiye'ye ilk olarak online satış hizmetini sunan tercüme büromuz isterseniz elinizdeki metni sisteme girerek veya elinizdeki evrakları dosya olarak yükleyerek sizlere istediğiniz dile tercüme imkanı ve çeşitli onaylar ile kargo hizmeti imkanı sunar. Hemen 30 saniye içinde dilediğiniz dile ücret bilgisi alabilir ve mesai derdi olmadan 24 saat tercüme hizmeti alabilirsiniz. Çeviri hizmeti için kredi kartı, eft veya havale ile ödeme alabilirsiniz.

Dizi ve filmlerinize senaryo tercüme desteği için ofisimizden yeminli tercüman imzalı eft, havale ve kredi kartı ile ödeme yaparak online çeviri desteği alabilirsiniz.
www.imgetercume.com
Senaryo Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.