Ticari Tercüme

Ticari tercümede kalite ve deneyimimize güveniyoruz. Ticaret risk ise bu riskleri en aza indirmek bizim görevimiz. Tercüme gerektiren ticari işlerinizde çeviri ofisimizden hizmet alın kusursuz ve hatasız çevirilerle işinize hep bir adım önde başlayın. Ticari çeviride konularının uzmanı tercümanlarımız ile yeminli, noterli ve apostilli işlemlerle hizmetinizdeyiz. Ticari çeviride özellikle şirketler en çok sözleşme ve anlaşmalar öncesi yazışma tercümelerinde deneyimli tercümanlarla çalışarak sorunsuz çeviri hizmeti almak isterler. Bunun yanında ticari faturaların çevirisi de genellikle yeminli ve noter onaylı olarak istendiğinden tercüme bürosu olarak bu alanda tercümanlarımızla firmalara hizmet vermekteyiz. Ayrıca firmalar ticari içerikli belge ve evrakların mijanpaj düzenlenmesi veya kurumlara sunulma şekilleri gibi konularda ofisimizden profesyonel yardım alabilmektedirler. Yeminli tercüme büromuzun ticari tercüme de en yoğun çalıştığı alanlardan biride ticari rapor tercümeleridir. Bu alanda Türkiye'nin önde gelen;

 1. Bankalar
 2. Firmalar
 3. Holdingler
 4. Kurum ve kuruluşları

müşterilerimiz arasında yer almaktadır.

Ticari tercüme alanında aslında bir çok tercüme ihtiyacı olsa da genelde firma ve şirketlerin yoğun olarak talep ettikleri tercümeler bu alanda şunlardır.

Yeminli Ticari Tercüme

Ticari evrakların tercümelerinde evrakın niteliğine göre sunulacak kurum çeviri sonrası belli başlı onaylar talep eder. Bu onayların başında yer alan ticari yeminli tercüme hizmeti büromuzca verilmektedir. Kadromuzdaki çevirmenlerimizin yaptığı tercümeler ardından yeminli tercüme büromuzun kaşeleri ile desteklenerek talep eden kişi ve kurumlara sunulur. Bu tarz tercümelere bazı örnekler vermek gerekirse;

 • Şirket veya Kurum mali tablolarının farklı bir dile çevirisi
 • İnceleme sonrası ortaya konan mali rapor tercümesi
 • Firmalar arasındaki yazışmaların çevirileri
 • Alış satış faturalarının istenen dile tercümesi
 • Firmaların ticari işleri hususundaki raporların çevirileri vb. bir çok konu için yeminli ticari çeviri istenebilir. Bu konularda yeminli tercüme büromuz sizlere destek sağlamaktadır.

Noter Onaylı Ticari Tercüme

Ticaret ikili iş birliğinin temelini oluşturduğundan yapılan işlemlerde her daim resmiyet aranır. Ticari evrak işlerinde resmiyeti noter kanalı ile sağlamak mümkündür. Özellikle çeviri alanında hizmet alan kurum örnek olarak bir sözleşmeyi İngilizce'ye tercüme ettirir. Eğer taraf yabancı ise buna noter onayı alarak ortadaki anlaşmaya bir resmiyet kazandırılır. Bu noktada ofisimiz yüzlerce kurum ve kuruluşa verdiği hizmetlerden bir tanesi de noter onaylı ticari tercümelerdir. Noter onayına her evrak için başvurulacağı gibi misal olması için bazı örnekler alttadır.

 1. Ticari belgeler
 2. Faturalar
 3. Sözleşmeler
 4. İhale evrakları
 5. Teklifler
 6. Toplantı evrakları
 7. Vekaletler
 8. Taahhüt ve Ortaklık bildirimleri gibi belgelere noter tespiti istenebilir. Bu veya daha fazla doküman için tercüme büromuzdan destek alabilirsiniz.

Ticari Çeviride Apostil ve Konsolosluk Onayları

Ticari işlemlerde yeminli ve noter onayından sonra eğer evraklar yurt dışında kullanılacaksa istenen onaylardan bir tanesi de apostil onayıdır. Ticari belgelerin geçerlilik kazanması için noteri yapılan dokümanlara kaymakamlık ve valiliklerden ilgili ülke için apostil alınır. Biz bu işleme apostilli ticari tercüme deriz. Bazen de apostil dışında özellikle şirket açılışları veya ortaklık giib işlemlerde bazı ülkeler bu 3 onay dışında ticari evraklara konsolosluk mührü isteyebilmektedir. Bu konuda da ofisimiz sizlere tüm ülkeler bazında hizmet sağlamaktadır.

Ticari Tercümede Ücretlendirme

Ticari tercüme ücret bizim için son kısımda yer almaktadır. Zira risklerle dolu bir çalışmada en son konuşulması gereken konu bizce paradır. Ancak hayatın gerçeği kanunu gereği bu konuda da müşterilerimize bilgi vermek istiyoruz. Çağa uygun sitemiz sayesinde 24 saat sitemizden kimse ile muhatap olmadan evrak yükleyerek dilediğiniz dilde ticari çeviri hizmeti alabilirsiniz. Dilerseniz sistemde seçim yaparak yeminli, noterli ve apostilli tercüme talebinde bulunabilirsiniz. Bunun yanında kargo hizmetimizden de çeviri sonrası faydalanabilirsiniz. Bu işlemler için sadece internete bağlanmanız yeterli olmaktadır. Ayrıca internet dışında hizmet almak istediğinizde geleneksel yöntemler olan;

 • Mail
 • Telefon (whatsapp vb. uygulamalar dahil)
 • Skype
 • Kargo
 • Ofise gelerekte tercüme hizmeti alabilirsiniz. Çeviri için müşteri bize ulaştığında tercüme yapılacak evrak sınıflandırılarak sizlere hizmet sunulur.
 1. Kaynak hedef dil
 2. Alan (ticari)
 3. Karakter sayısı
 4. Teslim zamanı
 5. İstenen onay (yeminli-noterli-apostilli-konsolosluk mühürlü)
 6. Ticari çevirmen ataması
 7. Editör
 8. Kontrol ve iş teslimi şeklinde planlama yapılarak tercüme tarafınıza teslim edilir.

Sözlü ve Simultane Ticari Çeviri

Ticari tercümede firmamız sadece yazılı alanda hizmet vermemektedir. Firmamız ülkemizin sayılı üniversitelerinden mezun tercüman kadrosu ile sizlerin iş yükünü azaltarak ticari işlerinize sözlü tercüme ve simultane tercüme hizmeti sunmaktadır. Konularına ve dillerine göre tercümanlar görevlendirilerek ister toplantılarınızda ister konferanslarda sözlü ve simultane hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Ticari çeviride yazılı, sözlü ve simultane çeviri ayrıntılı bilgisi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Ticarete bir adım önde başlamak ister misiniz? Tercüme ihtiyaçlarınızı bize bırakan rahat edin. Evrak çevirisi için online hizmet alabilir sözlü ve simültane ticari çeviri ihtiyaçlarınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
www.imgetercume.com
Ticari Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.