Vekaletname Tercüme

Vekaletname'yi açıklayalım. Vekaletname: Bir kişinin başka bir kişiyi belirli durumlarda kendi adına hareket edebilmesi için yazılı olarak noter huzurunda yetkilendirdiği bir belgedir. Vekaletname tercümeleri hangi alanda düzenlenmiş ise o alana göre istenilen dile de çevirisi yapılır.

 • Gayrimenkulle ilgili işlemler (satış, istimlak, vb.)
 • Araba ile ilgili işlemler (satış, devir, vb.)
 • Bankalarla ilgili işlemler
 • Miras intikal işleri
 • Taksim (mal paylaşımı)
 • Satış işlemleri
 • Kiraya verme işlemleri
 • Telefon işlemleri(numara taşınması, devri ile ilgili işlemler)
 • Şirket işleri yürütülmesi durumu
 • Şirket adına başka kuruma veya şahısa yetki verilmesi
 • Avukatlara vekalet düzenlenmesi
 • Patent işlemleri takibi için vekaletler
 • Danışmanlık hizmeti için verilen vekaletler

gibi birçok işlemde sizin veya başka bir şahsın adına vekaleten başka bir şahsı yetkili kıldığınıza dair vekaletname hazırlama işlemleriniz olabilir. Vekaletnameler genel ve özel olarak ikiye ayrılırlar. Türkiye'de hazırlanıp yurtdışında kullanılacak olan vekaletnameler noterde tasdiklenir. Vekaletnamelerin yurtdışında kullanılabilmesi için noterin yanında apostil de gereklidir. Bu kadar önemli bir konu olduğu için tercümeler uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Ofisimiz uzman kadrosu ile vekaletname tercüme ve vekaletname çeviri işlerinizde 7/24 yanınızda.

Vekaletname Tercümeleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu bilmenizde fayda vardır. Vekaletnameler için ofisimiz 4 farklı onay sistemşi ile hizmet vermektedir.

 1. Yeminli çevirmen imzalı vekalet çevirileri
 2. Noter tasdikli çeviriler
 3. Kaymakamlık ve valiliklerden aposti
 4. Konsolosluk onayına ihtiyaç duyulan vekalet.

Vekalet çevirilerinde genelde evrakların sunulacağı kurumlar yeminli tercüman imzalı tercümelerin yerine daha çok noter onaylı çevirileri tercih ederler. Zira vekaletnameler noter huzurunda düzenlendiğinden tercümeleri yapıldıktan sonra onayları da yeniden noterde yapılarak kurumların onayına sunulması istenir. Ayrıca eğer vekaletnameler Türkiye'de hazırlanıp Avrupa ülkeleri veya diğer kıta ülkelerinde kullanılacak ise bu kezde kaymakamlık veya valilik onayı dediğimiz apostil onayı belgelere alınır. Özellikle vekaletnameler ile yurt dışında işlem yaparken özellikle Arap ülkeleri apostilin yanında ayrıca ülkemizde bulunan konsolosluklardan da mühür eklenmesini talep etmektedir. Tüm bu aşamalarda ofisimiz sizlere destek vermektedir. Eğer yurt dışında iseniz ve Türk,iye'ye her hangi bir durum için vekalet göndermek istiyorsanız bu kezde yapmanız gereken işlem şöyledir. Öncelikle vekalet bulunduğunuz ülkede hangi makamda düzenleniyorsa orada vekaleti o ülkenin dilinde düzenlemeniz gerekir. Bazı ülkelerde avukatlık büroları bu işi yaparken bazılarında noter makamı denilen makamlar mevcuttur. Vekalet düzenlendikten sonra evrak Türkiye'ye gönderilmeden bu evraka apostil dediğimiz bulunduğu vekaletin düzenlendiği ülke onayı almak gerekir. Bu onayın ardından yapılması gereken şey ise evrakın ülkemize gönderilmesi ülkemizde de tarafımızca önce ana dilinden Türkçeye çevirisi sonrasında noter yapılarak ülkemizde istenilen makamda bu evrakı kullanma yetkisi kazanırsınız.

Vekaletname Çevirisi

 1. İngilizce
 2. Almanca
 3. Fransızca
 4. Arapça
 5. Yunanca
 6. Bulgarca
 7. İtalyanca
 8. İspanyolca
 9. Portekizce
 10. Ukraynaca
 11. Rusça
 12. Farsça
 13. Azerice
 14. Türkmence
 15. Çince

gibi onlarca dilde firmamız sizlere hizmet sağlamaktadır. Vekaletname tercümelerinde ofisimizden ayrıca online olarakta hizmet satın alabilirsiniz. EFT, Havale ve Kredi kartı ile ödeme yaparak online satış sistemimizden 24 saat çeviri desteğini dilediğiniz onayda veya dilde alabilirsiniz.

Vekaletname tercümesine mi ihtiyacınız var belgenizi sistemimize yükleyin teklif alın ödeme sonrası çeviri ayağınıza gelsin.
www.imgetercume.com
Vekaletname Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.