Web Sitesi Tercüme

Web veya internet çağımızın vazgeçilmezi. Hal böyle olunca da şirketler bu alana büyük yatırım yapmaya başladılar. Eskiden fabrikalara milyarlar harcayan şirketler şimdilerde görselleri olan internet sitelerine büyük paralar harcar hale geldiler. İş böyle olunca web sitesi tercümeleri de bir hayli önem kazandı. Hatta yazılımların önüne geçerek ciddi para harcanan bir alan oldu. Büromuz gelişen çağa uygun çevirmen ve pazarlama kökenli tercüme ekibi ile websitesi tercümelerinde yanınızda.

İnternet Sitesi Çevirisi Öncesi Firmaların Yapması Gereken Hazırlıklar

Şirket olarak eğer yurt dışına açılmaya karar verdiyseniz öncelikle tercüme bürosu olarak sizlerden hedef kitlenizi belirlemenizi elinizdeki sitenin Türkçe görsel ve metin içeriklerinin bu kapsamda gözden geçirilmesini rica etmekteyiz. Sizlere iyi bir çeviri verebilmek için bizlerin tercüme olacak diline olan hakimiyetimizin yanında firma olarak hedef kitle çeviri aşaması sonrası istek ve arzularında tam olarak netleşmesi gereklidir. İyi bir web sitesi çevirisi için yapılması gerekenler;

 1. Sitenizin Türkçe ise içeriklerini işinize uygun düzenleyin.
 2. Site Türkçe diline dönecek ise Anadili Türkçe olan ve konuyu bilen tercümanın çeviri yapmasını talep edin.
 3. Sitenizin wörd halini kendiniz oluşturun.
 4. Çeviri sonrası sorun yaşamamak için kaynak ve hedef dilleri yan yana çevirisini isteyin.
 5. Web site yerleştirmesi yapacak kişinin dil bilen eğer bilmiyorsa rahat çalışması için wörd halini Türkçe İngilizce karşılıklı olarak işi yapacak kişiye teslim edin.

İnternet Sitesi Tercüme Aşaması ve Ücretlendirme

İnternet siteleri veya diğer adıyla web sitelerin tercümelerinde müşteri talebi sonrası çeviri büromuz şu yolları izler. İlk olarak tercüme edilecek site incelendikten sonra; sitenin çeviri metni müşteriden tarafımıza iletilmiş ise aşağıdaki işlemlere hemen geçilir.

 • İnternet sitesinin çevirisi için kaynak ve hedef dil ayrımı yapılır.
 • Ardından internet sitesinin içeriğine göre (teknik-medikal) tercüman görevlendirilir.
 • Müşteriden istenen web site tercüme süre ve zamanlaması dikkate alınır.
 • Ayrıca ek kontrol gibi talepler dikkate alınarak bir fiyatlandırma verilir.

Eğer sitenin wörd yani çeviri yapılacak metni hazır değilse ekibimiz siteyi hazırlar müşteri onayına sunar. Teklif onayı ile birlikte üst tarafta belirtilen aşamalara geçilerek çeviri için çalışmaya start verilir. Ücretlendirme npoktasında işimizi ve ticaretimizi bizlerde online taşıyarak öncelikle sizlere 24 saat hizmet verir aşamaya geldik. Tercüme ofisimiz online olarak siz değerli müşterilerimize EFT, Havale ve kredi kartı ile ödeme yaparak web site tercüem edilecek metniniz hazır ise 30 saniye içinde dilediğiniz dile fiyat vererek tercümenize hemen tarafımızca başlanır. Artık zaman kaybı mail at düşüncesi veya telefonla tercüman bürosuna ulaş vs. gerek kalmadan çeviri hizmeti bir tık ötenizde.

Web Site Tercümeleri için Tercüman Kadromuz

Web site tercümesi sadece dil bilgisi değil aynı zamanda teknik bilgi içerir. Bu bağlamda çeviri şirketimiz müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için web site tercümelerinde tercüman seçiminde özel bir standart belirlemiştir. İlk olarak çevirmen kadromuz ülkemizin sayılı 5 üniversitesinden mezun ve bununla birlikte yurt dışı yüksek lisans doktora kökenli tercümanlardan oluşmaktadır. Her biri en az beş yıllı deneyimli olup yüzlerce web site çeviri deneyimleri vardır. Sizin işinizi daha iyi insanlara sunmak için geniş bir araştırma yapılıp yetmezse sizlerden her konuda bilgi alarak çeviri tamamlanır. Hedefimiz ve ilkemiz iyi iş çıkararak şirketinize destek ve yeni müşteriler kazandırmaktır.

Web sitesi Çevirilerinde Şirketlere Danışmanlık

Web sitesi tercüme yaptırmak için doğru adreste olduğunuzu bilin istedik. Yılların deneyimi ve referanslarımızla sizlerle birlikteyiz. Bunların dışında şirketlerimize belli konularda indirimler sağlıyoruz.

 • Yıllık veya daha uzun süreli çalışma sözleşmesi imzalayan müşterilerimize
 • Proje bazlı işlerde bizimle çalışmayı isteyen firmalarımıza
 • 100 sayfa ve üzeri yazılı çeviri gönderenlere özel indirimlerimiz mevcuttur.

İndirim talep ederken kalite ucuza alınmaz ilkesini unutmadan hareket edelim. Günümüzde firmalar internet siteleri üzerinden ciddi cirolar kazanır hale geldiler. İnternet ortamındaki rekabeti iyi analiz eden firmalara bizde yaptığımız tercümelerle yardımcı olmaya 10 yılı aşkın süredir devam ediyoruz. Firmaların sektörlerine göre uzman arkadaşlarımızla 300’e yakın meslek grubunda tercüme hizmeti veriyoruz. Web site tercümesinde;

 • Teknik
 • Medikal
 • Tıp
 • Giyim
 • Spor
 • Elektronik
 • Araba
 • Daire
 • Banka

gibi bir çok alanda deneyimli ekibimiz sizlere tercüme ve müşteriye ulaşma anlamında danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.

Pazarlama Ülkesine Göre Özel Çeviri İmkanı

Benim bir ürünüm var ve bu ürünü Portekiz'e pazarlamak istiyorum. Yada Portekizce bilen konuşan ülkeler benim hedefim diyorsanız web site tercümeniz için doğru adrestesiniz. Ülke kültürüne hakim ve konusunda uzman tercümanlar ile derdinizi ve ürününüzü en iyi şekilde karşı tarafa tanıtarak kazancınızı artırmak ve kaliteli işlerimizle sizlere tüm ticari hayatınızda destek olmak istemektetyiz.

İnternet Sitesi Çeviri Dillerimiz

Çeviri büromuz internet sitesi tercüme ve web site çeviri alanlarında 160 dilde hizmet veren Türkiye’deki tek tercüme bürosudur. 10 yılı aşkın deneyimimiz ve yurt dışı bir çok ülkedeki çözüm ortaklarımızla istediğiniz dilde ve konuda çevirilerimizle yanınızdayız.

 • Rusça
 • Almanca
 • Arapça
 • İngilizce
 • Fransızca
 • Farsça

gibi aklınıza gelebilecek ve sizlerin hedef kitlesi olan 160 dilde destek vermekteyiz. Görselinizi siz bulun anlatmak istediğinizi müşteri odaklı biz çevirelim şirketiniz siz uyurken kazanmaya devam etsin.

Uyurken para kazanmak ister misiniz? 7 kıtadan müşteri almak için Web sitenizi ve ürünlerinizi çevirelim şirketinize katma değer katalım.
www.imgetercume.com
Web Sitesi Tercüme/
4 5
İmge Tercüme
Whatsapp
Yeminli, Noterli ve Apostilli tercüme için yardım hattı.